Wydarzenia 2018 cz.1

Wydarzenia » Wydarzenia 2018 cz.1

  • 27-09-2018 (1).JPG

    Inauguracja Roku Akademickiego ZUTW 2018/2019.

       27 września 2018 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na wstępie uczczono minutą ciszy odejście słuchaczki ZUTW Marii Kazimierskiej . Po wysłuchaniu słynnej studenckiej pieśni „Gaudeamus Igitur” opiekunka ZUTW Iwona Bętkowska gorącą przywitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość –Dyrektora M-GOK Łukasza Parusa, Przewodniczącą Zarządu ZUTW Romualdę Matusiak wraz z członkami zarządu , Przewodniczącą Klubu Seniora Krystynę Szelewicz –Cichocką, wszystkich wykładowców, słuchaczy naszego Uniwersytetu oraz gościa dzisiejszej Inauguracji Barbarę Kalinowską.

    Po krótkiej prezentacji ZUTW odbyło się uroczyste ślubowanie nowych słuchaczy , którzy oficjalnie dołączyli do grona studentów naszego Uniwersytetu. Dyrektor Łukasz Parus przywitał w imieniu wszystkich nową wykładowczynię sekcji informatycznej Katarzynę Połom, która poprowadzi zajęcia od tego semestru. Zastąpiła ona poprzedniego wykładowcę Pawła Jackowskiego , któremu serdecznie dziękujemy za pracę na rzecz ZUTW, a Kasi Połom życzymy fajnych i ciekawych zajęć oraz satysfakcji z pracy ze studentami.

    Po części oficjalnej nadszedł czas na wykład Barbary Kalinowskiej pt: „Toczący się kamień mchem nie porasta , czyli aktywność źródłem zdrowia i szczęścia”, który doskonale odzwierciedlił potrzebę tworzenia i istnienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Na koniec mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu naszego miłego gościa , który był wiązanką wielu polskich przebojów, ballad, romansów rosyjskich i cygańskich. Koncert bardzo podobał się , co było słychać we wspólnym śpiewaniu znanych przebojów. Jeszcze raz dziękujemy Pani Barbarze za wspaniały występ, życzymy wielu sukcesów i radości płynącej za śpiewania.

    Dziękujemy wszystkim za przybycie na Inaugurację Nowego Roku Akademickiego ZUTW i życzymy wielu ciekawych zajęć i satysfakcji bycia naszymi studentami.

     I.B.

  • 21-09-2018 (1).jpg

    I Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Poznaniu.

       21 września Angelika Pilarska wzięła udział w I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Poznaniu. Jako jedyna reprezentowała Koło Wokalne działające przy M-GOK i zaśpiewała piosenkę w języku angielskim. Gratulujemy Angelice występu i życzymy jeszcze wielu sukcesów, ale sam już udział w takich konkursach to duże wyzwanie i satysfakcja.

     I.B.

  • 19-08-2018kozmin (1).jpg

    Chór Cantabile w Koźminie Wielkopolskim

       19 sierpnia br. chór CANTABILE wziął udział w koncercie połączonych Chórów z Wielkopolski pod hasłem "100 lat w Niepodległej". Imprezę rozpoczął występ Orkiestry Reprezentacyjnej z KOŹMINA WIELKOPOLSKIEGO. Następnie chórzyści z 21-chórów pod dyrygenturą KASPERA EKERTA wykonali 11 pieśni patriotycznych.

       Po części oficjalnej nadeszła pora na wspólną zabawę: każdy z chórów zaprezentował się w repertuarze biesiadnym i rozrywkowym, były wspólne tańce i poczęstunek.

       Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i Chórom za wspólne śpiewanie.

  • 19-08-2018 (1).jpg

    Chór Cantabile na uroczystości ekumenicznej

        Na zaproszenie ks. pastora Waldemara Wunsza, dnia 19 sierpnia 2018 r. chór CANTABILE uświetnił muzycznie nabożeństwo Ekumeniczne w kościele Ewangelicko- Augsburskim w ZAGÓROWIE.

        We mszy uczestniczyli goście z DETHMOLD, (NIEMCY) parafianie pochodzący z ZAGÓROWA, KONINA, ZYCHLINA i okolic.

  • 30-07-2018 (1).JPG

    Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Sandomierza

         W dniach 30-31 lipca odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego i Sandomierza zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie. Wyjazd wieńczył projekt „Wakacje 2018 z MGOK”. W wojażach po Lubelszczyźnie wzięli udział słuchacze Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przyjaciele MGOK.

            - Przygodę turystyczną zaczęliśmy od zwiedzania Puław. Zobaczyliśmy Pałac Czartoryskich, Świątynię Sybilli i Dom Gotycki. W Kazimierzu Dolnym weszliśmy na Basztę i Górę Trzech Krzyży, skąd podziwialiśmy piękną panoramę. Spacer po Małym Rynku i Dużym Rynku przeniósł wszystkich w czasie. Kamienica Przybyłów, budynek synagogi, jatki i słynna studnia urzekły turystów. Większość zakupiła cebularze i słynne koguty-opowiedział pilot i przewodnik oraz opiekun sekcji krajoznawczo-turystycznej ZUTW Przemysław Waszak.
             Pobyt w Kazimierzu zakończył rajd jeepami po wąwozach i terenie żwirowni.- Takiej jazdy jeszcze nigdy nie przeżyłem. Na początku myśłałem, że samochód będzie dachować i zginiemy. Jak się później okazało, rajd był bezpieczny i dostarczył nam wiele ekstremalnych i pozytywnych wrażeń. Takie rzeczy ogląda się w telewizji, a my mogliśmy doświadczyć i zobaczyć, jak to wygląda od środka-mówił słuchacz ZUTW. 
             Nazajutrz grupa zwiedzała Sandomierz, m.in. Bramę Opatowską, Podziemną Trasę Turystyczną, rynek i katedrę. Zwiedzającym towarzyszyła narracja o nagrywanym wmieście serialu pt.”Ojciec Mateusz”. – „Lubelszczyzna jest piękna. Kazimierz Dolny i Sandomierz to urokliwe miasta, które koniecznie trzeba zobaczyć. To był niezapomniany i pełen wrażeń wyjazd-powiedziała jedna z uczestniczek wycieczki. 
            Organizatorzy serdecznie dziękują turystom za udział w wycieczce i zapraszają do korzystania z kolejnych ofert turystycznych i kulturalnych MGOK Zagórów. (mgok)

  • 27-07-2018 (1).jpg

    Wycieczka do ZOO Safari w Borysewie

        27 lipca odbyła się wycieczka dla najmłodszych pociech z rodzicami wycieczka do ZOO Safari w Borysewie. Jest to bardzo urokliwe miejsce do którego można jechać kilka razy. W zeszłym roku również odwiedziliśmy to ZOO i bardzo się wszystkim podobało stąd pomysł, aby w tym roku również zorganizować wyprawę w to miejsce. A chętnych nie brakowało. Z wycieczki skorzystało 49 uczestników, w tym rodzice z małymi dziećmi, nie zabrakło również dorosłych, którzy też chętnie zwiedzili ZOO. W tym roku atrakcją były krokodyle nilowe.

       Dzieci najbardziej cieszyły się z karmienia zwierząt –foki Dawida , pelikanów, lwów i tygrysów. Była również przejażdżka na kucyku, z której dzieci korzystały. Wycieczka bardzo udana i ciekawa. Może w przyszłym roku również uda się zorganizować wycieczkę do ZOO pod Łodzią, bo jest to zawsze dla dzieci atrakcja. Na pozostałe dni wakacji życzymy równie ciekawych wycieczek i wspaniałych wrażeń.

    I.B.

  • 26-07-2018fifa (12).jpg

    Wakacyjny turniej FIFA18 PS4

       26 lipca na Sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie, odbył się pierwszy w historii turniej FIFA18 PS4. W turnieju udział wzięło 20 zawodników. Rozgrywki obywały się w systemie pucharowym. Jak można było zauważyć, atmosfera po mundialu jeszcze nie opadła, bowiem najczęściej zawodnicy wybierali reprezentację Francji. Każdemu z meczów towarzyszył doping zgromadzonych kibiców, a klimat sali kinowej sprawiał, że czuliśmy się, jak na prawdziwym stadionie.

       Mecz o trzecie miejsce wygrał Szymon Pietrala pokonując Lechem Poznań 3:2 Francję, którą grał Cezary Kasprolewicz. Finał był również zacięty i powiedzieć, że wygrała Francja, to nie powiedzieć nic. Po dogrywce, 3:2 mecz Francja – Francja wygrał Kamil Mikołajczyk pokonując Damiana Klocka.

       Na zawodników, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca, czekały nagrody. Serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w turnieju, a w szczególności dla Daniela Zielińskiego oraz Patryka i Tobiasza Adamczewskiego za użyczenie konsoli. Kolejny turniej we ferie zimowe.

     

    P.Ł.

  • 26-07-2018 (1).JPG

    Wycieczka w ramach Programu „POZnaj Ławicę”

        25 lipca odbyła się  w ramach „Wakacji z Domem Kultury” wycieczka „POZnaj Ławicę”. Wzięli w niej udział dzieci z rodzicami , seniorzy z Klubu Seniora i słuchacze ZUTW. Pilotem wycieczki był Przemysław Waszak, któremu dziękujemy za wspaniały pomysł zwiedzenia lotniska. Przeszliśmy przez cały proces odprawy lotniczej i zwiedziliśmy to, co jest najważniejsze na lotnisku. Mieliśmy również okazję zobaczyć sprzęt pirotechniczny do wykrywania niebezpiecznych urządzeń w samolocie i dwa sympatyczne psy, które służą na lotnisku. Z tarasu widokowego zobaczyliśmy startujące i lądujące samoloty.

       Atrakcją dla dzieci, ale nie tylko było zdjęcie z Maciejem Makuszewskim czołowym piłkarzem Lecha Poznań, który z drużyną wylatywał na mecz eliminacji do Ligii Europejskiej. 

     Po zwiedzeniu Ławicy był spacer z przewodnikiem po Starym Rynku, który w ciekawy sposób opowiadał o powstaniu miasta. Wycieczka należała do bardzo ciekawej i pełnej wrażeń, a uczestnikom życzymy w najbliższej przyszłości oczywiście lotów do ciekawych miejsc.

    I.B.

  • 24-07-2018 (1).jpg

    Aquapark w Kaliszu

        24 lipca odbył się ostatni wyjazd do Aquaparku w Kaliszu zaplanowany  w ramach Wakacji z Domem Kultury. Tym razem pogoda była idealna i nasz pobyt na odkrytych basenach trwał pięć godzin. Było to wspaniałe zakończenie wyjazdów na basen, a w sumie z czterech wyjazdów na basen skorzystało około 160 uczestników. Dziękuję wszystkim za udział i zdyscyplinowanie, dzięki czemu było bezpiecznie, a na dalszy ciąg wakacji życzę wielu takich kąpieli.

    I.B.

  • 23-07-2018 (1).JPG

    IV Turniej Piłki Nożnej Orlik Zagórów 2018

         23 lipca odbył się IV Turniej Piłki Nożnej Orlik Zagórów 2018 zorganizowany przez MGOK i ZKS. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn złożonych z uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Zagórów. Podajemy wyniki:

    1. FC Bolki (kapitan Wanessa Lewandowska)
    2. Sandecja Nowy Sącz (Łukasz Burda) 
    3. Pasta Team (Patryk Angulski) 
    4. FC Działki (Adam Kuczmaszewski) 
    5. Coca-Cola Zagórów (Patryk Kowalski) 
    Król Strzelców: Michał Wiatrowski, Patryk Angulski 
    Najlepszy Bramkarz: Wanessa Lewandowska, Kacper Skrzypczak 
          Mecze były zacięte, ale w duchu fair play. Każda drużyna otrzymała puchar, a najlepsi napastnicy i bramkarze statuetki. Wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe medale.        
            Spotkania sędziował nauczyciel wychowania fizycznego SP Zagórów Jakub Bartłomiejczak. O bezpieczeństwo zadbał ratownik medyczny i strażak OSP Zagórów Karol Kruszyna. Puchary ufundowali radni Rady Miejskiej Zagórowa: Marzena Matuszak, Małgorzata Kopaczewska i Jacek Juszczak (wręczał Jacek Michalak, członek komisji rewizyjnej Klubu Sportowego Huta Łukomska „Orły”). Biuro zawodów prowadzili Patryk Grochociński i Tobiasz Adamczewski z ZKS Zagórów. 
          Organizatorzy Turnieju serdecznie dziękują zawodnikom, kibicom (zwłaszcza rodzicom młodych piłkarzy), sędziemu, ratownikowi medycznemu i fundatorom pucharów za pomoc w organizacji zawodów i wspólnie spędzony wieczór pełen sportowych emocji. (mgok) 

  • 22-07-2018 (1).JPG

    Wycieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

          21 lipca odbyła się wycieczka dla dzieci i rodziców do wyjątkowego miejsca. Był to Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie nagrodzony wieloma nagrodami  m.in. w 2104 r. otrzymał Złoty Certyfikat od Polskiej Organizacji Turystycznej jako Najlepszy Produkt Turystyczny.

       Wszyscy uczestnicy wycieczki, a było ich 54 mieli okazję ocenić to miejsce i zgodnie potwierdzili, że było warte obejrzenia zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Program wycieczki był bardzo bogaty. Rozpoczęliśmy podróż przez Tunel Czasu, po nim była bardzo ciekawa ścieżka edukacyjna z przewodnikiem , Pawilon Paleontologiczny ,Prehistoryczne Oceanarium i Kino 5D. Wielu wrażeń dostarczyło również zwiedzenie Parku Nauki i Ewolucji Człowieka.

       W wolnym czasie można było skorzystać z bogatej oferty gastronomii, rewelacyjnej Plaży Jurajskiej, Parku Rozrywki i dwóch świetnie wyposażonych Placów Zabaw.

       Była to wycieczka połączona z edukacją, z której dzieci wyniosły wiele cennych informacji. Na długo zapamiętają tę wyjątkową podróż w czasy prehistoryczne. Myślę, że w przyszłym roku udamy się jeszcze raz w to miejsce, aby dać szansę innym dzieciom do zwiedzenia.

    I.B.

  • 19-07-2018 (1).JPG

    Grill Klubu Seniora

             19 lipca odbyło się w altanie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie spotkanie przy grillu członków zagórowskiego Klubu Seniora. Tradycyjnie serwowano pieczone wędliny i ciasta, tańczono oraz śpiewano. Gościem specjalnym była dyrektor ZSP Małgorzata Iwanicka. 

            - Co roku spotykamy się w wakacje przy grillu. To jest doskonała okazja, aby wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze. Część z nas większość dnia spędza w domu, zatem wyjście na towarzyskie spotkanie daje nam wiele radości-powiedziała przewodnicząca Klubu Seniora Krystyna Szelewicz-Cichocka. 
              Zarząd Klubu serdecznie dziękuje dyrektor Małgorzacie Iwanickiej za życzliwość i wynajem altany oraz Kamilowi Bergierowi i Damianowi Skrzypczakowi, uczniom ZSP i praktykantom w MGOK Zagórów, za mistrzowskie upieczenie przysmaków z grilla. (mgok)

  • 17-07-2018 (1).JPG

    KOLEJNE WAKACYJNE WARSZTATY PLASTYCZNE „MOTYLKOWE ORIGAMI”

            17 lipca miały miejsce kolejne warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci, na przekór panującej za oknem deszczowej pogodzie, ożywiły salę, robiąc piękne i kolorowe motyle techniką orgiami. Zgodnie z dewizą, która mówi: orgiami nadaje życie zwykłej kartce papieru.

         Zabawa orgiami to świetny pomysł na zajęcie dla dzieci, jak i dorosłych. Uczy cierpliwości, rozwija manualnie i pobudza wyobraźnię.

         „Motylkowa” praca przyniosła dzieciom wiele radości. W nagrodę mogły one zabrać do domów wykonane przez siebie „odlotowe” motylki.

           Dziękujemy dzieciom i opiekunkom z Ogniska Środowiskowo-Wychowawczego za liczne przybycie.

          Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w zajęciach Koła Plastycznego już we wrześniu.    

  • 14-07-2018 (1).JPG

    Spływ kajakowy 2018

           14 lipca odbył się spływ kajakowy w ramach projektu „Wakacje 2018 z MGOK”. Czterdziestu kajakarzy płynęło z Pyzdr do Orzechowa, pokonując 17 km. Pomimo zapowiadanego deszczu pogoda dopisała i świeciło słońce. Spływ zwieńczył wspólny obiad 
    w barze Beja w Orzechowie.
            -Spływy kajakowe w wakacje stały się tradycją i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. To był piąty spływ zorganizowany przez MGOK. Mamy blisko Wartę, więc trzeba korzystać z jej dobrodziejstw. Obserwowanie nadwarciańskiej przyrody z kajaka daje niesamowitą frajdę. Odcinek Pyzdry-Orzechowo jest jednym z najpiękniejszych na Warcie-powiedział po spływie Łukasz Parus, dyrektor MGOK. 
            Organizator serdecznie dziękuje kajakarzom za wspólnie spędzoną sobotę. Kłania się dwóm paniom w wieku emerytalnym, które płynęły kajakiem po raz pierwszy i świetnie sobie radziły. (mgok)  

  • 12-07-2018 (1).jpg

    Wyjazd do Aquaparku w Kaliszu

       12 lipca odbył się kolejny i bardzo udany wyjazd do Aquaparku w Kaliszu. Chociaż pogoda płata figle mamy do wyboru basen kryty, więc pogoda nam nie straszna. Atrakcji nie brakowało, bo są aż trzy zjeżdżalnie, basen solankowy, sportowy, rekreacyjny, jacuzzi i brodzik dla najmłodszych. Tym razem również nie brakowało chętnych i grupa liczyła pięćdziesięciu uczestników. Jest to jak widać fajna forma spędzenia wakacyjnego czasu. 

         Przed nami jeszcze dwa wyjazdy - 19 i 24 lipca i już trwają zapisy, więc nie czekajcie, bo ilość miejsc ograniczona.

    I.B.

  • 11-07-2018 (1).jpeg

    Wyjazd do groty solnej w Czeszewie

        11 lipca członkowie Klubu Seniora wybrali się do ośrodka wypoczynkowego i sportowego „U Kazia” w Czeszewie, aby zrelaksować się w grocie solnej. Ponadto chętni pograli w tenisa i gimnastykowali się w parku linowym. Wyjazd zwieńczył wspólny obiad.

      W Czeszewie leżącym ponad 30 km od Zagórowa znajduje się bardzo ciekawy ośrodek, który można odwiedzić z rodziną czy przyjaciółmi. Pobyt w grocie solnej nie tylko daje odprężenie, ale, co najważniejsze, bardzo korzystnie wpływa na zdrowie i drogi oddechowe. Korzyści są niemal identyczne, jak z pobytu nad morzem-mówił pilot i przewodnik Przemysław Waszak. 
             Gratulujemy seniorom wigoru! Są ciągle aktywni i nieustannie planują kolejne wojaże. Tak trzymać! (mgok) 

  • 08-07-2018 (2).jpg

    Powitanie lata 2018

        8 lipca na Stadionie Miejskim w Zagórowie odbyło się Powitanie Lata. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem: Roztańczona Wielkopolska a na scenie prezentowały się zespoły disco polo– Mejk, Megustar, Faster, Ekstra Mocni i Nipper Boy. Nie zabrakło lokalnych akcentów muzycznych, czyli solistów Koła Wokalnego działającego przy M-GOK pod kierunkiem Iwony Bętkowskiej – Zuzanny Kuzak, Ani Nowaczyk, Jagody Pietras, Angeliki Pilarskiej i Wiktora Jabłońskiego. Wystąpił również wokalista Kostanecki Band – Dariusz Kozłowski oraz zespół Sunday działający przy Domu Kultury. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za włączenie się w koncert. Tegoroczne Powitanie Lata należy zaliczyć do udanych. Pogoda dopisała , publiczność jak zwykle nie zawiodła i widać było, że wszyscy bawili się doskonale. Nie zabrakło atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i tych starszych. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wielu osobom, które pomogły zorganizować imprezę Powitania Lata 2018. Specjalne podziękowania kierują do: Dariusza Słowińskiego (Event Plus), kierownika Michała Króla i pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych w Zagórowie, Zenona Kierzka, pracownika Stadionu Miejskiego; Gabriela Kubiaka i pracowników Zakładu Instalatorstwa Elektrycznego Gabriel Kubiak, Macieja Brzeskiego i ochroniarzy (Victory), policjantów Posterunku Policji w Zagórowie i Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, strażaków OSP Zagórów, Kacpra Urbaniaka (Kamaro) i ratowników medycznych.

    I.B.

  • 03-07-2018koscian (1).JPG

    Wycieczka do Parku Rozrywki w Kościanie

        3 lipca odbyła się pierwsza wycieczka z zaplanowanych na ten sezon wakacyjny do Parku Rozrywki w Kościanie. Wzięło w niej udział 50 uczestników zarówno dzieci jak i dorosłych, były nawet dwuletnie dzieci, które dzielnie wytrwały do samego końca wyprawy. Program był bardzo bogaty i ciekawy. Przez 3 godziny zwiedzaliśmy cały park i korzystaliśmy z jego atrakcji, a potem była ponad dwugodzinna animacja z piratami, rejs tratwą, poszukiwanie skarbu, pasowanie na pirata. Skarb oczywiście znaleźliśmy i za to w nagrodę były słodycze i lody. A ponieważ w ten dzień był duży upał, to organizatorzy zadbali również o ochłodę i była fontanna.

       Dziękuję wszystkim za wzorowy udział w wycieczce i doskonałą zabawę.  W doskonałych humorach i zmęczeni wróciliśmy do domów, ale już przed nami wyjazd na basen 12 lipca, a miejsc już niewiele.

    I.B.

  • 03-07-2018kalisz (1).jpg

    Pierwszy wyjazd do Aquaparku w Kaliszu

        3 lipca odbył się pierwszy wyjazd do Aquaparku w Kaliszu i tym razem udało nam się również wejść na basen odkryty. Pogoda dopisała i już można zapisywać się od jutra na kolejny wyjazd -12 lipca (czwartek), koszt wyjazdu 30 zł. Spieszcie się, bo ilość miejsc ograniczona.

  • 04-07-2018 (1).JPG

    Wakacyjne warsztaty plastyczne – kołeczkowe prace

       4 lipca miały miejsce pierwsze warsztaty plastyczne, które odbyły się w ramach programu WAKACJE 2018 z MGOK. Zadaniem dzieci podczas zajęć było wykonanie kompozycji  malarskiej złożonej wyłącznie z kółeczek różnego rozmiaru, z czym poradziły sobie doskonale, a ich prace można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Domu Kultury.

      Dziękujemy wszystkim dzieciom za tak liczne przybycie, a w szczególności dzieciom i opiekunkom z Ogniska Środowiskowo-Wychowawczego w Zagórowie i zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne, które odbędą się 17 lipca.   

  • 03-07-2018 (1).jpg

    VII Piknik Świętojański 2018

       30 czerwca odbył się nad Czarną Strugą w Oleśnicy VII Piknik Świętojański. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali dla „piknikowiczów” wiele atrakcji. Nie zabrakło  dobrego jedzenia, m.in. oscypków z grilla, racuchów z malinami, wybornych konfitur, muzyki w wykonaniu lokalnych artystów z chóru Quarta- Andrzeja Słowińskiego i Jerzego Pieszaka oraz gościa specjalnego- Honorowego Obywatela Miasta Zagórowa prof. Andrzeja Brzega, puszczania wianków i lampionów, jak również pląsów przy ognisku. Pomimo pochmurnego nieba dominował pogodny i przyjacielski nastrój.

           - Organizujemy „wianki” po raz siódmy, aby integrować lokalną społeczność. Inne miejscowości mają swoje „noce świętojańskie”, Zagórów też może się pochwalić tego typu imprezą, tym bardziej, że blisko miasta znajdują się piękne błonia. Często ludzie mówią, że jechaliby na łąki z myślą o organizacji pikniku, ale nie mają czasu. My wychodzimy do nich z propozycją wspólnego biesiadowania, które łączy się z nocą świętojańską- przybliżył ideę Pikniku prezes TPZZ Grzegorz Cieślewicz.
             Wydarzenie zorganizowali: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie, 
    Stowarzyszenie „Razem Łatwiej” z Oleśnicy i Stowarzyszenie Łomowianki. 
           Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w zorganizowaniu Pikniku: Dariuszowi Słowińskiemu, właścicielowi firmy Event Plus; Marcinowi Janowskiemu, Zbigniewowi Klimasowi,
     Andrzejowi Słowińskiemu i Jerzemu Pieszakowi, Janinie Saacke, właścicielce Gospodarstwa Ekologicznego „Fenix’ we Wrąbczynkowskich Holendrach; Beacie i Damianowi Piasecznym, Michałowi Szymańskiemu i Bogusławie Chojnackiej. (tpzz)

  • 02-07-2018 (1).JPG

    Wykład o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas wakacji

       2 lipca w MGOK miał miejsce wykład dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas wakacji, który zapoczątkował program WAKACJE 2018 z MGOK. Wykład ten przygotowała i poprowadziła pani Monika Łyskawińska z Ośrodka Szkolenia Kierowców ALEKS w Oleśnicy. Wśród słuchaczy znalazły się dzieci uczęszczające do Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Zagórowie wraz z opiekunkami. Dziękujemy im za przybycie, a Pani Monice za ciekawy wykład.

      Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. 

  • 21-06-2018 (1).jpg

    Wyjazd słuchaczy ZUTW na Termy w Uniejowie

       21 czerwca grupa słuchaczy ZUTW wyjechała na Termy do Uniejowa. Mimo oficjalnego zakończenia zajęć ZUTW  właśnie na czerwiec zaplanowano wypad na baseny, żeby się zrelaksować i odprężyć po całorocznych zajęciach. Pogoda dopisała idealnie, więc ten czas był wykorzystany maksymalnie. Już uczestnicy myślą o kolejnym wyjeździe we wrześniu lub październiku i może tym razem na Termy do Poznania. Zapraszamy nie tylko uczestników ZUTW do korzystania z takich wyjazdów.

    I.B.

  • 19-06-2018 (1).jpg

    Czerwcowe spotkania z KinoSzkołą

       14 i 19 czerwca odbyły się już ostatnie w tym roku szkolnym spotkania w ramach programu KinoSzkoła. Tym razem gościliśmy uczniów z Trąbczyna, którzy obejrzeli filmy pt. „Tarapaty” oraz „Łapa”. Przy okazji serdecznie dziękujemy naszym prelegentom: Aleksandrze Urbanowicz-Nieradko i Łukaszowi Nieradko, za prowadzenie niesamowicie interesujących prelekcji w mijającym roku szkolnym. Do zobaczenia po wakacjach.

  • 18-06-2018 (1).JPG

    XVII Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych

        18 czerwca odbył się w Domu Kultury w Zagórowie XVII Gminny Przegląd Teatrów Dziecięcych, którego organizatorem była  SP i M-GOK w Zagórowie.

      Jako pierwszy zespół zaprezentowały się MICHAŁY z MICHALINOWA z  Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno-Wychowawczego w Michalinowie Oleśnickim. W  ich wykonaniu obejrzeliśmy przedstawienie pt: „Zaczarowane krzesiwo”, które wywarło ogromne wrażenie na całej publiczności. Widać było ciężką pracę całego zespołu i poświęcenie, aby przygotować wszystko z każdym detalem. Duże wyrazy uznania! Zespół już drugi raz brał udział w przeglądzie z czego bardzo się cieszymy i zawsze są u nas mile widziani. Opiekunki grupy to: Teresa Borowska, Magdalena Czupryniak i Agnieszka Grzywińska. Należy dodać, że zespół 18 maja wziął udział w Ogólnopolskim Integracyjnym Przeglądzie Teatralnym w Kościanie, gdzie za to właśnie przedstawienie otrzymał III miejsce –pięknie gratulujemy zarówno członkom zespołu jak i opiekunkom.

        Następnie zaprezentowały się dwa zespoły ze SP w Łukomiu pod kierunkiem Marii Chojnackiej. Grupa Teatralna LUZIK z przedstawieniem pt: „Dziwaki” i Zespół SIÓDMACY z przedstawieniem pt: „Nuda”. Udział młodych aktorów z Łukomia to już tradycja , bo są z nami od samego początku czyli dokładnie 17 lat. Grupy zaprezentowały krótkie, ale bardzo wesołe sztuki, przy których publiczność doskonale się bawiła. Gratulujemy i życzymy dalszej frajdy z zabawy w teatr.

        Jako gospodarze zaprezentowała się na końcu Grupa Teatralna Fantazjana  działająca pod kierunkiem Lilli Lebiedzińskiej i Iwony Bętkowskiej, a reprezentująca SP i M-GOK w Zagórowie. Ten sezon teatralny był dla Fantazjany niezwykle udany, a dzisiejszy występ jest zwieńczeniem tego sezonu. Dzisiaj w jej wykonaniu mogliśmy obejrzeć nową sztukę pt: „O gęsi, która szukał sensu”. Jak było widać z reakcji publiczności przedstawienie podobało się, więc tym bardziej nas to cieszy, że mogliśmy się dzisiaj pokazać dla rodzimej publiczności.

        Wszystkie zespoły i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na zakończenie były pączki i napoje ufundowane przez M-GOK i cukierki od Rady Rodziców przy SP w Zagórowie.

       Dziękujemy za udział w Przeglądzie i wszystkim tym, którzy pomogli w jego realizacji i już zapraszamy za rok.

    I.B.

  • 17-06-2018 (1).JPG

    Zakończenie zajęć Koła Wokalnego

       Zakończyły się zajęcia Kół Zainteresowań  działających w Miejsko-Gminnym Ośrodku w Zagórowie. Był to bardzo pracowity rok dla wszystkich kół, zarówno tanecznych, wokalnego i teatralnego. Cieszy nas fakt, że uczestniczy w nich tak duża ilość chętnych dzieci, z którymi można przygotować wiele cennych i ciekawych wydarzeń. Cieszą nas również odnoszone sukcesy solistów. 25 maja Wiktor Jabłoński uczestniczył w XI Wielkopolskim Konkursie Piosenki Mikrofonik 2018 i zajął zaszczytne II miejsce biorąc pod uwagę, że w eliminacjach wzięło udział rekordowa liczba 113 uczestników i tylko 30 zakwalifikowano do finału. Tam Wiktor zaprezentował piosenkę pt: „Był sobie strach”. Trzeba również wspomnieć, że 21 maja  na XII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Ludowej w Kaliszu, piosenką pt: „Miała baba koguta” wyśpiewał I miejsce. Takie sukcesy odnosili również inni soliści w ciągu tego roku. Były również sukcesy Fantazjany. Bardzo nas to cieszy i utwierdza w  przekonaniu, że są to zajęcia, które przyciągają dzieci i młodzież i można w nich świetnie się realizować i odnosić sukcesy. Dla Koła Wokalnego to nie koniec jeszcze zajęć, bo kilkoro wokalistów zaprezentuje się na Powitaniu Lata 8 lipca na zagórowskim stadionie. Serdecznie zapraszamy!  Chętnych do uczestniczenia w poszczególnych zajęciach Kół Zainteresowań już zapraszamy we wrześniu do zapisów i spędzenia z nami fajnego czasu. Czekamy na Was!

    I.B.

  • 11-06-2018 (1).JPG

    Przedwakacyjne zajęcia koła plastycznego

       11 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie zajęć Koła Plastycznego działającego w MGOK. Instruktor Emilia Harmacińska podziękowała małym plastykom za sumienną pracę oraz reprezentowanie Domu Kultury w konkursach plastycznych, m.in. międzynarodowych. Wręczyła podopiecznym pamiątkowe dyplomy i drobne upominki oraz zaprosiła do udziału w zajęciach Koła Plastycznego w przyszłym roku szkolnym.

      Małym plastykom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku i zapraszamy do korzystania z warsztatów plastycznych organizowanych w ramach programu „WAKACJE 2018 z MGOK”. 

  • 06-06-2018 (0).jpeg

    XXXI Regionalny Przegląd Społecznych Ognisk Muzycznych w Koninie

       26 maja odbył się w gościnnych progach konińskiego ratusza XXXI Regionalny Przegląd Społecznych Ognisk Muzycznych pod patronatem prezydenta Konina Józefa Nowickiego. Organizatorami przeglądu było Konińskie Towarzystwo Muzyczne i Społeczne Ognisko Muzyczne im. W. Friemanna w Koninie. W przeglądzie uczestniczyło ponad czterdzieścioro instrumentalistów i wokalistów.

    Jurorom przewodniczył Andrzej Majewski, a Natalia Osajda i Krystian Weber byli członkami gremium.

       Nasz Dom Kultury reprezentowali wokalistka Martyna Kuzak z Koła Wokalnego i instrumentalistki Iza Nikiel, Klaudia Gaweł i Joanna Krzyżaniak ze Szkółki Muzycznej działającej przy Domu Kultury - opiekunem i instruktorem instrumentalistek jest Katarzyna Bąk. Zarówno Martyna jak i Iza otrzymały wyróżnienie, więc gratulujemy pięknie i życzymy dalszych sukcesów.

    I.B.   

  • 05-06-2018 (1).jpg

    Koncert Charytatywny „Gramy z Sercem” w ZSP w Zagórowie

       27 maja odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie Koncert Charytatywny „Gramy z Sercem”, w którym wziął też udział Miejsko –Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie. A były to solistki z Koła Wokalnego: Justyna Krzyżaniak, Angelika Pilarska i Martyna Kuzak, oraz Zespół The Ficyt. Dziękujemy wykonawcom za występ i wzięcie udziału w tak szczytnym przedsięwzięciu i mamy nadzieję, że swoim udziałem dołożyliśmy cegiełkę do zebrania środków potrzebnych do zakupu protez.

    I.B.

  • 02-06-2018 (1).JPG

    Koncert Zespołu La Luna

       2 czerwca gościliśmy w naszym Domu Kultury Zespół La Luna. Zespół występował już kilka razy na naszej scenie i zyskał już liczne grono fanów. Ostatnio prezentował się na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku w Zagórowie. Wpisał się już swoimi występami na stałe w życie kulturalne naszego miasteczka, tym bardziej , że większość muzyków pochodzi z Zagórowa i jego najbliższych okolic. Cieszymy się, że możemy promować młodych wykonawców i sprawiać, że mają okazję występować dla swoich rodzin, przyjaciół i znajomych. Zespół tworzą: Daria Wardęcka, Janek Słowiński, Kamil Burda, Daniel Przybylski i Hubert Szkudlarek. Dzisiejszy koncert opierał się wyłącznie na polskich piosenkach, a usłyszeliśmy utwory m.in. z repertuaru Anny Marii Jopek, Zbigniewa Wodeckiego, Natalii Kukulskiej, Agnieszki Osieckiej. Nie zabrakło również autorskich kompozycji.

        Gratulujemy młodym muzykom talentu i bardzo udanego występu i życzymy równie wspaniałych koncertów na trasie koncertowej po Wielkopolsce, którą zespół właśnie rozpoczął w naszym Domu Kultury.

    I.B.

  • 01-06-2018 (1).JPG

    Dzień Dziecka w Zagórowie

        1 czerwca odbył się Gminny Dzień Dziecka w Zagórowie zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Gminy, TPZZ i Ochotniczą Straż w Zagórowie.

       Wszystkie dzieci przywitał Dyrektor Domu Kultury Łukasz Parus i złożył im życzenia z okazji ich święta i życzył wszystkim udanej zabawy.

       W pierwszej części zaprezentowały się wszystkie Koła Taneczne działające przy Domu Kultury, które pochwaliły się swoimi układami tanecznymi. A były to grupy: Kropeczki, Iskierki, Tęcza i Tańczące Nutki. Dzieciaki zaprezentowały się bardzo ładnie i był to już ich trzeci występ w tym roku artystycznym. Nie zabrakło również Koła Wokalnego, które zaprezentowało dwie piosenki. Trzecią piosenkę „Bo świat jest nasz” wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie i był to hymn z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy wykonawcy otrzymali słodki upominek ufundowany przez przedstawiciela firmy 12K Krzysztofa Bobka, który nadzoruje automat z przekąskami w naszym Domu Kultury. Dziękuję wszystkim dzieciakom za pracę w Kołach Zainteresowań i gratuluję występów, rodzicom za wsparcie i pomoc.

       W drugiej części obejrzeliśmy bardzo ciekawe i pouczające przedstawienie „Ratujmy las” w wykonaniu Teatru Gargulec z Poznania ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Zagórowie – serdecznie dziękuje w imieniu dzieciaków. Z min i reakcji widać było, że dzieciaki bawiły się doskonale. Po przedstawieniu były zabawy animacyjne z aktorami, a na koniec nagrody ufundowane przez panią ze stoiska z zabawkami – serdecznie dziękujemy.

        W trakcie można było zjeść lody, gofry, watę cukrową, no i na stanowisku kulinarnym zjeść pyszne babeczki z bitą śmietaną i owocami. A to stoisko przygotowało dla dzieci Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej z Grzegorzem Cieślewiczem na czele, ale dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przygotować to stoisko.

        Ale największą atrakcję i niespodziankę zapewnili strażacy z Ochotniczej Straży w Zagórowie. A była to super fontanna, która jak raz przydała się na dzisiejszy upał. Nie szło dzieciaków oderwać od kąpieli, a i sami rodzice chętnie brodzili po wodzie. Super pomysł i bardzo dziękujemy za poświęcenie czasu i włączenie się w organizację Dnia Dziecka.

        Podziękowania kieruję również do pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zagórowie z kierownikiem Michałem Królem na czele za przygotowanie placu na Targowisku „Mój Rynek”, dla Stanisława Kłębowskiego za pomoc w transporcie oraz dla wszystkich pracowników Domu Kultury.

       Mam nadzieję, że dzieciaki będą miło wspominać ten Dzień Dziecka i do zobaczenia za rok!

    I.B.

  • 31-05-2018 (40).JPG

    Uroczystość Bożego Ciała w Zagórowie

       31 maja przypadła w tym roku Uroczystość Bożego Ciała i jak co roku oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Zagórów, która swą grą uświetniła procesję do czterech ołtarzy ulicami miasta. Dzisiaj w zastępstwie kapelmistrza orkiestrę poprowadziła Iza Ławniczak, która ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu. Uzyskała już dyplom z dyrygentury chóralnej, edukacji muzycznej i muzyki kościelnej. Dziękujemy Izie i gratulujemy. Oczywiście mamy nadzieję, że w przyszłości zasili szeregi orkiestry. Jest to już tradycją , że nasza Orkiestra bierze udział w wielu uroczystościach zarówno państwowych jak i kościelnych. Cieszymy się z tego i dziękujemy młodym muzykom z kapelmistrzem Marcinem Skuratowiczem na czele.  

    I.B.

  • 30-05-2018 (5).JPG

    Ostatnie zajęcia sekcji kulturalnej ZUTW w roku akademickim 2017/2018

       23 maja miały miejsce ostatnie w tym Roku Akademickim zajęcia Sekcji Kulturalnej. Wykład dotyczył Marca Chagalla i jego malarstwa.

       Słuchacze zakończyli spotkanie bardzo uroczyście, dziękując wykładowcy za cały rok ciekawych wykładów. Opiekun sekcji Łukasz Parus także podziękował i złożył gratulacje oraz wyrazy uznania za wytrwałość w podejmowanych działaniach i życzył satysfakcji z obcowania ze sztuką.

      Wszystkim słuchaczom życzymy udanego wypoczynku, a Pani Małgosi Kasprzak za fotograficzne upamiętnienie spotkania. Do zobaczenia jesienią w nowym Roku Akademickim.

  • 27-05-2018PB (1).jpg

    VI Polska Biega i V Bieg za Gąsiorem w Zagórowie

           27 maja odbyła się na boisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie VI akcja Polska Biega i V Bieg za Gąsiorem. Wydarzenie zorganizowali: stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie, Szkoła Podstawowa im. Michała Okurzałego w Zagórowie oraz Mobil-Therapy Mobilny Gabinet Fizjoterapeutyczny Karoliny Zawal.

          W imprezie biegowej wzięło udział 73 zawodników, którzy rywalizowali na dystansach 300, 1000 i 3000 m. Tradycyjnie „start” obwieszczał Bogdan Konieczny, miejscowy działacz Ligi Obrony Kraju i pasjonat antyków, strzelając z własnoręcznie wykonanej broni hukowej. W postać uciekającego gąsiora wcielił się Rafał Stachura, quadem prowadzący biegaczy do mety. Były medale, puchary, nie zabrakło kiełbasek z grilla. Zabezpieczenie medyczne zapewnili lekarze Krzysztof Ławnicki i Mariusz Eicke. 
          Prezentujemy wyniki: 1. Szymon Janowski, 2. Cezary Ratajczyk, 3. Kacper Waszak (dystans 300 m, przedszkolaki i klasy I-III SP); 1. Matecki Szymon, 2. Kacper Jankowski, 3. Krzysztof Jasiński (dystans 1000 m, klasy IV-VI SP); 1. Daniel Bogdanowicz, 2.Szymon Orchowski, 3. Mateusz Matuszak (dystans 1000 m, klasy VII SP i Oddziały Gimnazjalne); 1. Justyna Półrolniczak, 2. Vanessa Łukasiewicz, 3. Jolanta Krzysik (Bieg za Gąsiorem, kategoria kobiety); 1. Adrian Jankowski, 2. Karol Janowski, 3. Mikołaj Frankowski ( Bieg za Gąsiorem, kategoria mężczyźni). Leszek Kosmalski i Mateusz Kopczyński zostali wyróżnieni pucharami w kategorii Najzacniejszy Uczestnik i Najmłodszy Uczestnik.
        Każdy biegacz otrzymał oryginalny i unikatowy medal, natomiast zwycięzcom wręczono puchary ufundowane przez: Burmistrza Gminy Zagórów Wiesława Radnieckiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Zagórowa Mariana Parusa, Członka Zarządu Powiatu Słupeckiego Stefana Zielińskiego, Radnego Powiatu Słupeckiego Jerzego Orchowskiego,  Radną Miejską Zagórowa Ninę Madalską, prezesa TPZZ Grzegorza Cieślewicza, dyrektora MGOK Łukasza Parusa, dyrektor ZSP Zagórów Małgorzatę Iwanicką, Karolinę Zawal (Mobil-Therapy Mobilny Gabinet Fizjoterapeutyczny Karoliny Zawal) i Radnego Miejskiego Marka Zawala, dyrekcję SP Zagórów Andrzeja Bernata i Annę Eicke, dyrektor  SP Łukom Renatę Struszczyk, dyrektora SP Trąbczyn Andrzeja Przygońskiego, Przewodniczącego  Zarządu Osiedla w Zagórowie Krzysztofa Jankowskiego, Angelikę i Jarosława Frankowskich (Indywidualna Praktyka Stomatologiczna lek.stom.Angelika Frankowska), Marcina Kłębowskiego (Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Tamper Marcin Kłębowski) oraz mieszkankę Zagórowa Matyldę Śrubę. 
         Organizatorzy serdecznie dziękują wyżej wymienionym osobom i fundatorom pucharów, jak również pozostałym „ludziom dobrej woli”, którzy włączyli się w przygotowanie VI Polska Biega w Zagórowie: nauczycielom wychowania fizycznego Krzysztofowi Ratajczykowi i Karolowi Janowskiemu, komendantowi Posterunku Policji w Zagórowie Sebastianowi Maze i policjantom, Dawidowi Radnemu z firmy Zbyszko Company, kierownikowi zagórowskiej masarni Dariuszowi Brykowi oraz Januszowi Komorowskiemu. (mgok) 

  • 29-05-2018 (1).jpg

    III Festiwal „Lajk Song Festiwal” Kotlin 2018

       19 maja Wiktor Jabłoński wziął udział w III Festiwalu’’Lajk Song Festiwal” i zajął I miejsce w kategorii  10-12 lat. W festiwalu wzięło udział 43 wykonawców a Koncert Galowy był transmitowany na żywo. To już kolejny sukces naszego młodego solisty, pięknie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

     I.B.

  • 26-05-2018 (1).jpg

    Występ Chóru Quarta w Ciechocinku

       26 maja Chór Quarta działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie uświetnił swoim występem Uroczystość Odsłonięcia Gwiazdy na Ciechocińskim Deptaku Sław prof. Zygmuntowi Wiatrowskiemu. Należy przypomnieć, że 24 czerwca 2013 r. dzięki staraniom Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej podczas uroczystej sesji Rady Miasta nadano mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Zagórów. Gratulujemy Panu Profesorowi i cieszymy się, że za pośrednictwem naszego Chóru mogliśmy uczestniczyć w tej uroczystości i życzymy zdrowia i dalszej realizacji zamierzonych celów.

    I.B.

  • 25-05-2018 (1).JPG

    KONCERT ZESPOŁU GENTLE SWING

        25 maja w sali widowiskowo-kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury miał miejsce koncert zespołu GENTLE SWING, który dedykowany był wszystkim mamom z okazji ich święta.

       GENTLE SWING to zespół stworzony z ogromnej pasji do muzyki. W skład jego wchodzą jedni z najlepszych poznańskich muzyków. Liderem jest wokalista i trębacz Julian Kuczyński, który tworzy duet muzyczny z pianistą Kamilem Lisem. W pewnym momencie muzycy postanowili koncertować. Zespół szybko powiększył swój skład, łącząc wokal, piano, trąbkę, perkusję oraz kontrabas. Zestawem perkusyjnym dowodzi Piotr Jaraszkiewicz, kontrabasem zaś włada Wojciech Judkowiak. To profesjonalni i wykształceni muzycy. W ich wykonaniu usłyszeliśmy największe jazzowe i swingowe standardy XX w., wykonywane przez artystów, takich jak Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Nat King Cole, czy Ray Charles. Muzycy mają w swoim repertuarze utwory anglojęzyczne i polskie. Koncert  zdominowały piosenki amerykańskiego aktora i piosenkarza Franka Sinatry (m.in. „I’ve Get You The My Skin”, The  Girl From Ipamena”). Muzycy potrafią także doskonale oddać klimat dwudziestolecia międzywojennego, wykonując piosenki m.in. Mieczysława Fogga czy Eugeniusza Bodo, takie jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Już taki jestem zimny drań”, czy „Sex appeal”.

         Czymże jednak jest męski świat bez kobiet? Na zakończenie koncertu muzycy zaśpiewali piosenkę „Baby, ach te baby” dedykując ją wszystkim paniom, a w szczególności mamom znajdującym się na widowni.

         Zespołowi towarzyszą gościnnie znakomite wokalistki jazzowe, które stawiają kropkę nad i. GENTLE SWING wystąpił w Zagórowie z Karoliną Kram, której głos rozbrzmiewał niczym głos Elli Fitzgerald.

        Muzykom podziękowaliśmy za wspaniały koncert, wręczając symboliczną różę, a widownia podziękowała owacjami na stojąco.

  • 24-05-2018fantazjana (1).jpg

    V Ogólnopolski Dziecięcy Przegląd Teatralny –Teatralna Majówka 2018 w Środzie Wielkopolskiej

       25 maja Grupa Teatralna Fantazjana wzięła udział w V Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Środzie Wielkopolskiej i zajęła I miejsce. To kolejny sukces w tym roku, który sprawił młodym aktorom i instruktorkom wiele radości i satysfakcji. W Jury zasiadali aktorzy – Grzegorz Ociepka i Anna Mierzwa i Karol Adler-dyrektor Domu Kultury w Krajence. Panie instruktorki usłyszały wiele miłych słów na temat przygotowanego spektaklu „O gęsi, która szukała sensu”, a z ust zawodowych aktorów brzmiało to bardzo prawdziwie i profesjonalnie. Cieszymy się z tych sukcesów, dziękujemy młodym wykonawcom za pracę, Witoldowi Bętkowskiemu za jak zawsze trafioną scenografię, a rodzicom za wyrozumiałość i pomoc. Przed nami jeszcze 18 czerwca Gminny Przegląd Teatrów w naszym Domu Kultury, na który zapraszamy miłośników Melpomeny.

    I.B.

  • 24-05-2018 (1).jpg

    Zakończenie Roku Akademickiego ZUTW

       24 maja odbyło się zakończenie Roku Akademickiego Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Marinie w Lądzie.

       Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy w Zagórowie Wiesława Radnieckiego, Przewodniczącej Zarządu ZUTW Romualdy Matusiak wraz z członkami Zarządu, Przewodniczącej Klubu Seniora Krystyny Szelewicz - Cichockiej i Dyrektora Domu Kultury w Zagórowie Łukasza Parusa. W uroczystości wzięli udział opiekunowie poszczególnych sekcji, no i oczywiście sami słuchacze ZUTW.

       W części oficjalnej była informacja o działalności ZUTW w roku akademickim 2017-2018 i podziękowania dla prowadzących poszczególne sekcje. Dyrektor Domu Kultury Łukasz Parus szczególne słowa podziękowania skierował na ręce Urszuli Napierały, która już zakończyła przygodę ze swoimi studentami, ale nie powiedziała miejmy nadzieję ostatniego słowa.

       W części już mniej oficjalnej odbyła się wspólna biesiada, której inicjatorem była sekcja muzyczna wraz z Aleksandrą Koronkowską. 

       Pomocą jak zawsze służył Jan Herjan, który swoją grą umilał uczestnikom pobyt na Marinie. Jak widać na załączonych zdjęciach było smacznie, śpiewająco i nawet tanecznie. Ten rok akademicki należał do bardzo pracowitych i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie tak samo, a może i jeszcze lepiej. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy już na inaugurację 27 września.

    I.B.

     

  • 23.05 (1).jpg

    Zakończenie sekcji muzycznej i tanecznej

       23 maja odbyły się ostatnie zajęcia i zakończenie sekcji muzycznej i tanecznej ZUTW. W miłej atmosferze i w dobrych humorach spotkaliśmy się w nowo otwartym lokalu Apetito, aby zakończyć ten rok akademicki, powspominać i już planować nowe wyzwania na kolejny rok. Dziękujemy wszystkim słuchaczom za ten rok i już czekamy na Was we wrześniu.

    I.B.

  • 22-05-2018 (4).jpg

    Ostatnie zajęcia sekcji informatycznej ZUTW

         22 maja odbyły się ostatnie w tym semestrze zajęcia sekcji informatycznej ZUTW. Wykładowcom: Urszuli Napierale i Pawłowi Jackowskiemu, dziękujemy za prowadzenie ciekawych wykładów, a słuchaczom życzymy owocnego wykorzystywania zdobytej wiedzy.

  • 21-05-2018 (1).JPG

    Zakończenie Roku Akademickiego w Sekcji Plastycznej ZUTW

       21maja miały miejsce ostatnie w tym Roku Akademickim zajęcia Sekcji Plastycznej. Słuchaczki zakończyły je bardzo uroczyście.

       Każdy człowiek potrzebuje do swego istnienia rozwoju różnych wartości. Jedną z wartości, które ułatwiają poruszanie się po świecie ciągłego postępu jest twórczość artystyczna, która ułatwia wyrażanie siebie, swoich myśli i nastrojów, czasem trudnych do zwerbalizowania w zwykły sposób. Twórczością tą zajmowały się słuchaczki sekcji plastycznej Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas zajęć w tym Roku Akademickim nauczyły się kilku nowych technik plastycznych, które z powodzeniem wykorzystują w swoim życiu, a są to m.in. decoupage na świeczce, kwiaty z orgiami, mandale, czy iris folding.

      Wszystkie te działania pozwalały im na przeżywanie satysfakcji z własnych dokonań, wzmacniały wiarę w siebie i poprawiały samoocenę. Jest to po prostu przyjemność, relaks i zabawa.

      Opiekunka Sekcji Plastycznej Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Emilia Harmacińska wręczyła Listy Gratulacyjne i złożyła gratulacje i wyrazy uznania za wytrwałość w podejmowanych działaniach i życzyła satysfakcji z osiąganej wiedzy i umiejętności.

       Słuchaczkom życzymy udanego wypoczynku. Do zobaczenia jesienią w nowym Roku Akademickim.

  • 15-05-2018 (1).jpg

    Wycieczka ZUTW w Góry Izerskie i Karkonosze

          14 i 15 maja słuchacze sekcji krajoznawczo-turystycznej Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z przyjaciółmi uczestniczyli w wycieczce autokarowej w Góry Izerskie i Karkonosze, zorganizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie. Pilotem i przewodnikiem był opiekun sekcji Przemysław Waszak. 

          - Dwa razy w miesiącu podczas zajęć przybliżam studentom różne ciekawe miejsca turystyczne, które warto odwiedzić. Postanowiłem ich zabrać w góry znajdujące się nie tak daleko od Zagórowa, bo oddalone od naszego miasta trzysta kilometrów, cztery godziny jazdy autokarem- powiedział Przemysław Waszak.  
          - Maj jest idealnym miesiącem na wycieczki. Dwudniowy pobyt w górach pozwolił nam zintegrować się i odpocząć. Zwiedzaliśmy Zamek Czocha, wjechaliśmy wyciągiem na Stóg Izerski i Szrenicę oraz zobaczyliśmy Wodospad Szklarki. Malownicze góry i piękne lasy nieustannie nas urzekały- podzieliła się wrażeniami wiceprezes ZUTW Małgorzata Kasprzak. 
           Studenci sekcji krajoznawczo-turystycznej kochają wycieczki i są podszyci wiatrem. W trakcie powrotu do domu ustalali kolejny wyjazd. Serdecznie dziękują Przemysławowi Waszakowi za przewodnictwo, opiekę i nieustanną inspirację do poznawania pięknych miejsc w Polsce i Europie. (mgok) Fot. Małgorzata Kasprzak 

  • 11-05-2018 (1).JPG

    Majowe spotkania w ramach programu KinoSzkoła

      10 i 11 maja w Domu Kultury odbyły się majowe spotkania w ramach projektu KINO SZKOŁA. 10 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej

    w Trąbczynie obejrzeli film pt. „Tęcza”, opowiadający o tym, ile można zrobić dla drugiego człowieka i o poświeceniu.

        Natomiast 11 maja uczniowie z Oddziałów Gimnazjalnych w Zagórowie obejrzeli film „ McImperium” opowiadający o tym, jak konsorcjum wpływa na nasze życie oraz o wytrwałości w dążeniu do celu, umiejętności współprac i negocjacji oraz o kreatywnym myśleniu.

        Prelekcje poprzedzające seanse poprowadziła Aleksandra Nieradko, której serdecznie dziękujemy, a szkoły zapraszamy na kolejne spotkanie z KINO SZKOŁA już w czerwcu.

  • 10-05-2018 (1).jpg

    Kolejne sukcesy członkiń zagórowskiej Orkiestry

         29 kwietnia odbył się w Turku IV Międzypowiatowy Konkurs Instrumentów Dętych „Turkowski Złoty Róg”. Tradycyjnie do rywalizacji stanęli muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórów i, podobnie jak w ubiegłym roku, wrócili z laurami do Zagórowa. Klaudia Gaweł (klarnet) zdobyła Grand Prix, Izabela Nikiel (klarnet) I miejsce (kategoria 14-16 lat) oraz Joanna Krzyżaniak (flet) III miejsce (kategoria 14-16 lat).

       Serdecznie gratulujemy członkiniom ORMZ oraz instruktor Katarzynie Bąk. (mgok)    

  • 03-05-2018 (1).JPG

    Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

       W tym roku Uroczystości Obchodów Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą, której oprawę muzyczną zapewnił Chór Quarta pod kierunkiem Waldemara Matuszaka. Po złożeniu wiązanek w miejscach pamięci narodowej, Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Zagórów pod batutą kapelmistrza Marcina Skuratowicza poprowadziła wszystkich na Duży Rynek, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Głównym punktem tegorocznych obchodów było uroczyste nadanie nowej nazwy skwerowi na Dużym Rynku  – Skwer Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uchwałę Rady Miejskiej odczytał Prezes Fundacji Pro Memoria Andrzej Bernat. Odsłonięcia tablicy dokonali: radny Grzegorz Skąpski, Burmistrz Wiesław Radniecki oraz przedstawiciele Fundacji Pro Memoria Andrzej Bernat i Kazimierz Brzeg. Poświęcenia tablicy dokonał proboszcz parafii Zagórów ks. Adam Czechorowski. W części artystycznej  wystąpili uczniowie SP w Zagórowie: Oliwia Gielicz, Olek Wrzaskowski i Bartosz Wiśniewski, którzy zaprezentowali wiersz „Szary strój”, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie, która wykonała taniec polonez. Nie zabrakło również krótkiego koncertu Chóru Quarta oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórów. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek w postaci gorącej czekolady przy strażnicy OSP w Zagórowie, ufundowany przez Burmistrza Gminy Zagórów Wiesława Radnieckiego. Gorąca czekolada to napój popularny już w epoce oświecenia, którą pijali z upodobaniem m.in. król Stanisław August Poniatowski i książę polskich poetów Ignacy Krasicki.

    I.B.

  • 22-04-2018 (1).JPG

    Kabaretowa Biesiada Śląska (po raz pierwszy w Zagórowie!) w wykonaniu grupy FEST. Fot. Grzegorz Cieślewicz

           22 kwietnia odbyła się w sali kinowo-widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie Kabaretowa Biesiada Śląska z udziałem zespołu Fest. Wydarzenie było historyczne, gdyż wcześniej w naszym mieście nie było śląskiej biesiady. Okazuje się, że tego typu imprezy mają wielu fanów. Sala MGOK pękała w szwach a, co najważniejsze, publiczność pękała ze śmiechu za sprawą żartów i dykteryjek w wykonaniu charyzmatycznego i zabawnego Jakuba Tomaszewskiego, założyciela Fest, który wraz z żoną i córkami od 10 lat zabawia widownię w Polsce i za granicą. 
          - Świetnie się bawiliśmy. Śląski humor nie ma sobie równych. Często oglądamy z mężem biesiady w telewizji. Dzisiaj obejrzeliśmy na żywo i jesteśmy bardzo zadowoleni. Człowiek się pośmiał i zapomniał o codziennych problemach-podzieliła się wrażeniami członkini zagórowskiego Klubu Seniora. 
             Oprócz tańców i śpiewów oraz „furkoczących marynarek” był również konkurs dotyczący znajomości gwary śląskiej. Wyłonieni z publiczności pani Honorata i pan Marian walczyli o milion. Oboje wygrali, otrzymując piwo i szampana, trunki mieszczące w sobie milion kropel.
              Dyrektor MGOK serdecznie dziękuje artystom i publiczności. Kłania się przyjaciołom z pyzderskiego Klubu Seniora, a zwłaszcza jego przewodniczącej Wandzie Biernat. (mgok)   

  • 21-04-2018 (1).JPG

    Jubileusz 25-lecia Cantabile. Fot.Weronika Cieślewicz

       21 kwietnia odbyła się w naszym Domu Kultury uroczystość 25-lecia istnienia Chóru Cantabile, który powstał w marcu 1993 roku z inicjatywy byłego Dyrektora Stanisława Przydrygi i Aleksandry Koronkowskiej dyrygentki i nauczycielki muzyki. Pierwszą częścią uroczystości był koncert w wykonaniu chóru, prezentacja multimedialna, występ solistki Martyny Kuzak i solisty Tomasza Rybickiego. Przybyły na Jubileusz prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr wręczył odznaczenia 18 chórzystom Cantabile: Aleksandrze Koronkowskiej, Małgorzacie Rybickiej i Stanisławowi Przydrydze (3 złote z laurem), Tomaszowi Włodarczykowi, Henryce Glanc, Joannie Mazurek, Wacławie Szymczak, Lilli Lebiedzińskiej, Joannie Hałasińskiej, Katarzynie Koronkowskiej, Tomaszowi Rybickiemu (8 złotych), Katarzynie Baranowskiej, Adrianowi Szymczakowi, Józefowi Rybickiemu, Zofii Wróblewskiej, Marzenie Kuczmaszewskiej, Alinie Mrozińskiej, Katarzynie Goślińskiej (7 srebrnych). Chórzyści otrzymali również statuetki ufundowane przez M-GOK, które wręczyli Burmistrz Wiesław Radniecki i Łukasz Parus – Dyrektor Domu Kultury.

       Podczas wręczania odznaczeń obecny był również Maciej Kościelski dyrektor artystyczny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski „Macierz”. Koncert poprowadził Tomasz Rybicki, który w ciekawy sposób zapowiadał repertuar bardzo różnorodny i ciekawy. A już na pochwałę zasługuje taniec w wykonaniu Henryki Glanc i Józefa Rybickego w trakcie jednego z utworów.

       Podziękowaniom i miłym słowom nie było końca, a list gratulacyjny od Starosty Słupeckiego Mariusza Roga przekazał chórzystom Łukasz Parus. Jubilatom życzymy równie owocnych prób i występów i kolejnego jubileuszu.

    I.B.

  • janusz1 (2).jpg

    Janusz Gośliński z The Ficyt na Guitar Day

         14 kwietnia odbyły się w Kazimierzu Biskupim  warsztaty gitarowe Guitar Day, które poprowadził gitarzysta Marek Raduli (m.in. grający w Budce Suflera). W wydarzeniu wziął udział Janusz Gośliński, wokalista i gitarzysta zespołu The Ficyt działającego przy MGOK Zagórów.
         - Guitar Day było bardzo udaną imprezą nie tylko dla gitarzystów, ale także fanów rocka. Marek Raduli to świetny muzyk i bardzo miły gość-podzielił się wrażeniami Janusz.
          Dziękujemy bardzo Arkadiuszowi Sobolewskiemu, gitarzyście zespołu Recepta, za współpracę.  Zachęcamy gitarzystów z Gminy Zagórów do udziału w przyszłorocznej edycji Guitar Day. (mgok) 

  • 1504muza (39).jpg

    Koncert solistów „Muza muzyka”

       15 kwietnia odbył się koncert solistów „Muza, muzyka”. Było to podsumowanie roku artystycznego pod kątem występów wokalnych i okazja do zaprezentowania swoich umiejętności i postępów przez miniony rok. W tym roku również była komisja artystyczna w składzie: Izabela Ławniczak, Tomasz Włodarczyk i Piotr Łakomiak, która oceniła występy i wręczyła dzieciom dyplomy złoty, srebrny, brązowy oraz wyróżnienia. Iza Ławniczak, która przewodniczyła komisji podkreśliła wysoki poziom i zdolności młodych wykonawców i zachęciła do dalszej pracy, udzielając przy tym kilku cennych wskazówek. Dziękujemy wszystkim za udział w koncercie i życzymy solistom dużo sukcesów i wytrwałości w doskonaleniu talentów.

    I.B.

  • 13-04-2018 (1).JPG

    Nagroda Młodzieżowego Jury dla Fantazjany

       13 kwietnia Grupa Teatralna Fantazjana zaprezentowała się w XIII Finale Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski w Suchym Lesie, gdzie otrzymała Nagrodę Grand Prix w kategorii Szkoły Podstawowe Grupa Starsza  przyznaną przez Młodzieżowe Jury. Radość nasza była tym większa, że tym samym podbiliśmy serca całej widowni. Reprezentantką naszego zespołu w tym jury była Rozalia Frankowska, ale oczywiście nie mogła głosować na swój zespół. Głównej nagrody nie otrzymaliśmy, ale dla nas sam udział i wybór z 70 zespołów to już ogromne wyróżnienie. Rywalizowaliśmy z zespołami z Poznania, Wągrowca, Krobi i Tarnowa Podgórnego.

        Atmosfera  i organizacja Przeglądu była wspaniała, a życzliwi ludzie i zespoły sprawili, że miło spędziliśmy czas. Dziękujemy Radzie Artystycznej Przeglądu za zaproszenie i mamy nadzieję, że za rok również uda nam się znaleźć w gronie finalistów. Dziękujemy również dyrektorom naszych placówek, które reprezentujemy za sfinansowanie wyjazdu.

    I.B.

  • 12-04-2018 (1).jpg

    Kwietniowe spotkania z KinoSzkołą

     12 i 13 kwietnia odbyły się w kinie MGOK Zagórów dwie projekcje w ramach projektu KinoSzkoła. W seansach filmowych uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie. Uczniowie obejrzeli nową ekranizację „Ani z Zielonego Wzgórza” i „Życie animowane”, zastanawiając się nad problematyką dotyczą okazywania emocji i relacji z osobami niepełnosprawnymi. Seasnse zostały poprzedzone prelekcjami autorstwa instruktor Aleksandry Nieradko. Dziękujemy bardzo nauczycielom i wychowankom SP Trąbczyn za udział w projekcie KinoSzkoła.

     

  • 07-04-2018 (11).jpg

    Warsztaty Teatralne Fantazjany

       7 kwietnia odbyły się w Domu Kultury Warsztaty Teatralne z aktorem Arturem Szychem. Takie spotkanie było wpisane w program XIII Finału Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski – Dzień Dobry Sztuko 2018. Organizatorem jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las i Poznańska Fundacja Artystyczna.

       Sam udział naszego zespołu to już duże wyróżnienie, bo przeszliśmy wstępne kwalifikacje i z 70 zespołów zgłoszonych do Przeglądu wybrano tylko 16. Spotkanie warsztatowe dostarczyło nam wiele cennych uwag i podpowiedzi , które sprawią , że przedstawienie będzie jeszcze lepiej przygotowane. My już cieszymy się na spotkanie z kolejnym wyzwaniem i przygodą teatralną i trzymajcie za nas kciuki 13 kwietnia, bo wtedy jedziemy z naszym przedstawieniem do Suchego Lasu.

     I.B.

  • 25-03-2018.JPG

    Sukces wokalny Wiktora Jabłońskiego

        25 marca odbył się w Krzykosach 23 Festiwal Piosenki Wesołe Nutki, na którym nasz młody solista wyśpiewał I miejsce w swojej kategorii. Do finału zakwalifikowano 56 wykonawców w trzech kategoriach.

        W jury konkursu zasiadał Jerzy Petersburski znany z programów telewizyjnych i radiowych. Wiktor w konkursie zaśpiewał „Piosenkę o stukaniu”. Gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów.

    I.B.

  • 01-04-2018 (1).JPG

    Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Zagórów wzięła udział w Mszy Rezurekcyjnej

       Jak co roku, tak i tym razem, Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Zagórów wzięła udział we Mszy Św. Rezurekcyjnej. Po uroczystej procesji ogłaszającej światu Zmartwychwstanie Pańskie i Mszy Świątecznej, członkowie orkiestry spotkali się na wielkanocnym śniadaniu. Wszystkim orkiestrantom życzymy owocnego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy.

  • 25-lecie Chóru Cantabile wywiad

       15 marca Dyrygent Chóru Cantabile Aleksandra Koronkowska i prezes Małgorzata Rybicka opowiadały dziennikarkom Justynie Ostrysz („Gazeta Słupecka”) i Karolinie Dziurdziewskiej (Radio Września) o początkach powstania chóru i 25-letniej działalności. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

  • 26-03-2018 (1).JPG

    Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego

         20 marca w Domu Kultury miało miejsce uroczyste podsumowanie III Edycji Gminnego Konkursu Plastycznego „ NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA”.

         Dostarczono do nas 28 kartek wykonanych różnymi technikami. Wszystkie prace są niezwykle ciekawe i wymagały niesamowitej pracy i pomysłowości w ich przygotowaniu. Najliczniejszą grupę wśród konkursowiczów stanowili podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Michalinowie Oleśnickim oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie.

         Konkurs oceniany był w czterech kategoriach: osoby niepełnosprawne, klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VII szkoły podstawowej i oddziały gimnazjalne oraz osoby dorosłe.

         Osoby nagrodzone to:

    - Eliza Mazurek (Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Michalinowie Oleśnickim),

    - Grzegorz Kopaczewski (Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Michalinowie Oleśnickim),

    - Jakub Przespolewski (Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Michalinowie Oleśnickim),

    - Katarzyna Grzelak (Dom Pomocy Społecznej w Zagórowie).

          Osoby wyróżnione to:

    - Patryk Fajkowski (Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Michalinowie Oleśnickim),

    - Leszek Szadkowski (Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Michalinowie Oleśnickim),

    - Martyna Chruściela (Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Michalinowie Oleśnickim),

    - Paulina Pawłowska (Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Trąbczynie),

          Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy i świąteczne nagrody rzeczowe.

          26 marca wręczyliśmy laureatom  pamiątkowe dyplomy i świąteczne upominki. Kartki świąteczne można oglądać na wystawie pokonkursowej zorganizowanej przez plastyczkę Emilię Harmacińską w holu Domu Kultury. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie plastycznym. Życzymy Wesołych Świąt!

  • 22-03-2018 (1).JPG

    Koncert "Muzyka i Słowo"

           22 marca odbył się w Miejsko-Gminnym  Ośrodku Kultury w Zagórowie niecodzienny koncert zatytułowany „Muzyka i Słowo” w wykonaniu pianisty Piotra Przydrygi
    i teologów- Urszuli Burdy, Zbigniewa Lebiedzińskiego, Daniela Słowińskiego, Przemysława Waszaka oraz radnych miejskich- Niny Madalskiej  i Grzegorza Cieślewicza.
          Muzyk zaprezentował utwory z kanonu muzyki klasycznej, natomiast lektorzy przeczytali fragmenty słynnego średniowiecznego tekstu„ O naśladowaniu Chrystusa” autorstwa zakonnika i mistyka Tomasza a Kempis. Organizatorami wydarzenia byli MGOK i Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie.
          -Przedsięwzięcie zostało przygotowane pod kątem zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Pomyśleliśmy, że warto zaproponować publiczności piękną muzykę klasyczną i wartościowy tekst skłaniający do refleksji na temat życia duchowego. Celowo nie było zapowiedzi przed koncertem ani wymownego zakończenia.  Chcieliśmy, żeby słuchaczom nic nie sugerować
    i podpowiadać.  Bohaterami projektu były tytułowe muzyka i słowo oraz cisza-podzielili się wrażeniami organizatorzy.
           W przyszłym roku planowany jest podobny koncert. Tym razem zostaną wzięte na warsztat teksty trapisty Tomasza Mertona i utwory Ennio Morricone.
            Organizatorzy dziękują pianiście i lektorom, jednocześnie kłaniając się licznie przybyłej publiczności. (mgok)

  • 17-03-2018p (1).jpg

    Konfrontacje Teatrów Dziecięcych w Kłodawie

       17 marca Grupa Teatralna „Fantazjana” wzięła udział w 40 konfrontacjach Teatrów Dziecięcych w Kłodawie – „Przestrzenie wyobraźni” i otrzymała nagrodę, co nas bardzo ucieszyło. Organizoatorami byli CKiS w Koninie i GOK w Kłodawie. Fantazjana przygotowała spektakl pt. „O gęsi, która szukała sensu”. W juty zasiedli: Magdalena Płaneta – aktorka i reżyserka, Jerzy Kaszuba – instruktor teatralny, reżyser i Jarosław Sparażyński – instruktor teatralny w MDK w Koninie.

       W konfrontacjach wzięło udział 7 zespołów. Po prezentacjach teatralnych odbyły się bardzo ciekawe warsztaty, prowadzone przez młodych aktorów. W czasie warsztatów uczestnicy mieli możliwość doskonalenia umiejętności aktorskich.

       Gratulujemy młodym wykonawcom i życzymy wytrwałości w dalszej przygodzie z teatrem – a Fantazjanę czeka jeszcze dużo nowych wyzwań, o których będziemy informować na bieżąco.

  • 11-03-2018 (1).jpg

    VI Przegląd Chórów w Kole

       VI Przegląd Chórów w Kole. 11 marca w niedzielne popołudnie w Kole odbył się VI Przegląd Chórów .W sali widowiskowej MDK śpiew chóralny o zróżnicowanym repertuarze wykonało 8 wielkopolskich chórów .Między innymi wokalne umiejętności zaprezentował chór Cantabile pod dyrygenturą Aleksandry Koronkowskiej i męski chór Quarta pod kierownictwem Waldemara Matuszaka.

       Niezwykłą atmosferę ,która zawsze towarzyszy temu wydarzeniu tworzą pełni sympatii organizatorzy oraz radośni i uśmiechnięci wykonawcy dzielący się swoją pasją jaką jest śpiew i muzykowanie.

       Przegląd nie miał charakteru konkursu. Można było usłyszeć utwory sakralne, pieśni ludowe, tematy z filmów i utwory rozrywkowe. Chóry otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe statuetki.

  • 11-03-2018 (1).JPG

    Dzień Kobiet w Karlowych Warach i Pilźnie

            10-11 marca odbyła się wycieczka z okazji Dnia Kobiet do Karlowych Warów i Pilzna, zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie. W latach ubiegłych MGOK zabrał kobiety z Gminy Zagórów i okolic do Pragi i Wiednia. Tym razem przyszedł czas na zachodnie Czechy.  
            Turyści w jednym dniu przemierzyli 11 kilometrów po Górach Połabskich, docierając do Bramy Prawczickiej, największej skalnej bramy w Europie, a później odwiedzili uzdrowisko Karlowe Wary, nie pomijając Muzeum Becherowki. Nazajutrz pojechali do Pilzna w celu zwiedzania starówki i Muzeum Piwowarstwa. Pobytowi w Czechach, jak zwykle, towarzyszyła wyborna kuchnia czeska, złożona m.in. z knedlików i kulajdy. 
           - To był fantastyczny weekend. Chodziliśmy po górach, zwiedzaliśmy zabytkowe miasta i nowoczesne muzea. Czechy są piękne i warto je odkrywać- mówili wycieczkowicze.
              Dyrektor MGOK serdecznie dziękuje uczestnikom wycieczki oraz pilotowi i przewodnikowi Przemysławowi Waszakowi. (mgok)

  • 09-03-2018 (1).JPG

    Koncert Niezapomniane Przeboje Anny German

       9 marca odbył się w Domu Kultury długo oczekiwany Koncert Niezapomniane Przeboje Anny German w wykonaniu Katarzyny Zawady z Żegocina. Pani Katarzyna to Laureatka I miejsca i Złotej Eurydyki w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anny German w Moskwie w 2015 r. W Koncercie zabrzmiały utwory w języku polskim, włoskim i rosyjskim, bo w takich językach śpiewała również Anna German. Konferansjerkę poprowadził tato p. Kasi p. Krzysztof Zawada, a za pulpitem akustyka czuwała również mama p. Kasi - p. Zofia Zawada- Dyrektor Domu Kultury w Żegocinie. Usłyszeliśmy takie przeboje jak:" Tańczące Eurydyki","Człowieczy los", Pomyśl o mnie", "Cyganeria", Tango d'amore", Torna a Surriento". Koncert na długo będzie w pamięci zagórowskiej publiczności, która kilka razy prosiła o bis i wielkimi brawami nagrodziła tę wyjątkową solistkę. Po koncercie można było zakupić płytę p. Katarzyny oczywiście z autografem. Dziękujemy za wspaniały koncert, publiczności za ciepłe przyjęcie, a p. Grzegorzowi Cieślewiczowi za oprawę fotograficzną. Do zobaczenia na kolejnych koncertach.

    I.B.

  • 08-03-2018 (1).JPG

    Dzień Kobiet Klubu Seniora

       8 marca odbyło się spotkanie Klubu Seniora , na którym panie świętowały Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzenia złożył Dyrektor Domu Kultury p. Łukasz Parus i poczęstował słodkim upominkiem, a na ręce p. Krystyny Cichockiej - Szelewicz przekazał symboliczny bukiet kwiatów. Panie w miłym towarzystwie przy kawie i ciasteczku spędziły to świąteczne popołudnie. My również przyłączamy się do życzeń i życzymy samych równie miłych chwil.

    I.B.

  • 05-03-2018 (1).JPG

    Marcowe spotkania z KinoSzkołą

       5 i 8 marca odbyły się kolejne spotkania w ramach programu KinoSzkoła. Tym razem nasze kino odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórowie wraz z oddziałami gimnazjalnymi. Prelekcje prowadził p. Łukasz Nieradko, za co mu serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia w kwietniu.

  • 27-02-2018 (1).JPG

    Uczniowie Gimnazjum w kinie

          27 lutego w ramach współpracy z lokalnymi szkołami, gościliśmy w naszym kinie uczniów SP w Zagórowie - Oddziały Gimnazjalne. Tym razem obejrzeli oni film pt. „Cudowny chłopak”. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy częściej.

  • 25-02-2018 (6).jpg

    III Edycja Programu Zostań Gwiazdą Zagórowskiej Sceny

       25 lutego odbyła się III Edycja Programu Zostań Gwiazdą Zagórowskiej Sceny. Było to ostatnie wydarzenie w ramach Ferii z Domem Kultury, które w tym roku obfitowały w wiele ciekawych spotkań i zajęć zarówno dla dzieci i seniorów. W dzisiejszym koncercie zaprezentowali się najbardziej odważni i już należą im się wyrazy uznania za odwagę i chęć pokazania swojego talentu. A na scenie zaprezentowali się: Zosia Kruszyna, Natasza Grześkiewicz, Weronika Lewandowska, Alicja Matuszak, Kamil Sromała, Wiktor Jabłoński, Ania Nowaczyk, Zuzia Radniecka i Martyna Bączkiewicz. Były piosenki, wiersze, tańce i gra na instrumencie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział ufundowane przez Dom Kultury. Podczas przerwy na kawę publiczność wybrała Gwiazdę Zagórowskiej Sceny –Alicję Matuszak. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy, publiczności za udział i dodam, że było to świetne zakończenie ferii.

    I.B.

  • 24-02-2018 (1).JPG

    Spotkanie z lokalnymi pasjonatami biegania

       24 lutego odbyło się w Domu Kultury spotkanie z lokalnymi pasjonatami biegania w ramach Ferii z M-GOK. Bohaterami spotkania byli panowie: Zbigniew Lebiedziński, Zbigniew Bojański, Mirosław Marszałkowski i Jarosław Frankowski. Tematyka rozmowy była bardzo obszerna i zawierała prawie wszystkie ważne elementy dotyczące tego jak należy przygotować się do biegania. Mogliśmy oprócz fachowej wiedzy posłuchać wielu ciekawych doświadczeń, tego jakie były początki ich pasji, sukcesy, porażki i na co zwrócić uwagę przy treningach. Dziękujemy zaproszonym gościom za wzięcie udziału w spotkaniu i życzymy wielu sukcesów w maratonach. Dziękujemy również publiczności za przybycie i zachęcamy do biegania.

    I.B.

  • 23-02-2018 (1).JPG

    Warsztaty wokalne

       23 lutego odbyły się w Domu Kultury warsztaty wokalne dla solistów należących do Koła Wokalnego. Warsztaty poprowadziła p. Izabella Ławniczak, która kończy w tym roku Akademię Muzyczną na wydziale wokalistyki. Oprócz części teoretycznej, w której p. Iza przekazała wiele cennych informacji młodym solistom, później każdy z nich zaprezentował swoją piosenkę i już praca dotyczyła konkretnych zagadnień. Młodzież zgodnie potwierdziła, że warsztaty były super i że jeszcze kiedyś chciałyby skorzystać z pomocy p. Izy, którą bardzo polubiły. Ja ze swej strony dziękuję Izie za warsztaty i już zaprosiłam ją jako jurora na Koncert Solistów 15 kwietnia i mam jeszcze za zadanie namówić ją na krótki koncert jej piosenek , bo wiem , ze robi to doskonale. Już zapraszam wszystkich na Koncert, aby posłuchać młodych wykonawców.

    I.B.

  • 22-02-2018janusz (1).JPG

    Spotkanie z p.Januszem Zapartym

        23 lutego odbyło się w Domu Kultury spotkanie z ciekawym człowiekiem, który ma ciekawą pasję. Pan Janusz Zaparty nauczyciel z Łukomia od lat interesuje się astronomią, a na dzisiejszym spotkaniu podzielił się swoją wiedzą. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał jak obserwować niebo, za pomocą jakich przyrządów i co można ciekawego zaobserwować w kosmosie. Takie spotkania organizuje w szkole ze swoimi uczniami i ma nawet swój Klub Altair. No koniec spotkania przygotował konkurs i każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Dziękujemy p. Januszowi za ciekawe spotkanie i za to że odpowiedział na nasze zaproszenie, a dzieciakom i rodzicom za udział w spotkaniu.

    I.B.

  • 22-02-2018dietetyk (1).jpg

    Spotkanie z dietetykiem

       22 lutego w ramach Ferii z Domem Kultury odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z Dietetykiem p. Dorotą Szpiler –Maciejewską . Pani Dorota na co dzień prowadzi w Słupcy Poradnię „Dietetyczne Inspiracje”. Tematem dzisiejszego spotkania był cukier, otyłość – fakty i mity o żywieniu. Bardzo trafne było założenie, że dietetyka ma dużo wspólnego z psychologią, ponieważ jeżeli zmienimy swoje myślenie, jesteśmy w stanie zmienić wszystko. Dziękujemy p. Dorocie za spotkanie i tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i skorzystali z wielu cennych informacji.

    I.B.

  • 21-02-2018 nagranie (1).JPG

    Nagranie solistów

       21 lutego odbyło się w Domu Kultury nagranie piosenek przez troje solistów dzięki inicjatywie p. Pawła Jackowskiego. Angelika Pilarska, Martyna Kuzak i Wiktor Jabłoński mieli możliwość nagrania swoich wybranych piosenek. Pod okiem p. Pawła mogli pierwszy raz poczuć się jak w prawdziwym studio nagrań. Będzie jeszcze jedno spotkanie, potem obróbka utworów no i gotowa płyta. Soliści mają za zadanie zaprojektować okładkę płyty. Dziękujemy p. Pawłowi za pomoc i realizację nagrania.

    I.B.

  • 21-02-2018 (1).JPG

    Zagrajmy w ferie

        21 lutego w ramach ferii z Domem Kultury odbyło się spotkanie z grami planszowymi. Mimo, że takie gry już dawno wyszły z mody, dzieciaki, które przyszły na to spotkanie udowodniły ,że jednak fajnie spotkać się z kolegami i zagrać z nimi w różne ciekawe gry. I nie chodziło tu o element rywalizacji, ale o ćwiczenie pamięci ,spostrzegawczościa i przede wszystkim o wspólnie spędzony czas. Pan Łukasz Putz  przywiózł ogromny zestaw  i przez trzy godziny można było zagrać w wiele ciekawych i mało  znanych gier.

          Dziękujemy p. Łukaszowi za przyjazd do naszego ośrodka , a wszystkim dzieciom za podjęcie tego wyzwania. A już w piątek o godz. 12.00 spotkanie z p. Januszem Zapartym i wiele ciekawych informacji o astronomii. Zapraszamy!

  • 20-02-2018laboratorium (1).JPG

    Wesołe Laboratorium

          20 lutego w ramach ferii z Domem Kultury odbyło się pierwszy raz spotkanie z Wesołym Laboratorium Prof. Albercika, a w tę rolę wcielił się p. Przemysław Owczarek z Konina. Zainteresowanie spotkaniem było tak duże, że nie było już na sali wolnego miejsca. Świadczy to, że dzieci lubią eksperymentować i poznawać nowe zjawiska.  A ciekawych doświadczeń i eksperymentów nie zabrakło na spotkaniu. Dzieciaki miały mnóstwo frajdy uczestnicząc osobiście przy mieszaniu różnych składników. Mogliśmy zobaczyć suchy lód, tworzyć sztuczny śnieg . Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i zapraszamy jutro na gry planszowe o godz. 15.00.

    I.B.

  • 20-02-2018plastyka (1).JPG

    Warsztaty plastyczne z mozaiką matematyczną

        19 lutego miały miejsce kolejne podczas tegorocznych ferii zimowych warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci wykonywały mozaikę matematyczną połączoną z elementami haligami, czyli origami modułowego przestrzennego.

       Inspiracją były terakotowe lub marmurkowe tafelki, po których często przebiegamy. Formy tych płytek są zwykle bardzo proste, a ich kombinacje zadziwiają oryginalnością.

       Z figur geometrycznych możemy projektować i układać unikatowe wzory. Komponując mozaiki kształcimy wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność, uwrażliwiamy na piękno oraz trenujemy koncentrację.

     

       Efekty pracy dzieci można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w MGOK.

  • 15-02-2018imam (1).JPG

    Spotkanie z imamem Youssefem Chadidem

          15 lutego odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie, w ramach cyklu „Poznajemy religie świata”, spotkanie z imamem Youssefem Chadidem, Przewodniczącym Rady Naczelnej Ligii Muzułmańskiej RP i dyrektorem Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu. Gość zaprezentował wykład pt. „Islam i muzułmanie w Polsce”, przybliżając religię i kulturę muzułmanów oraz odnosząc się do stereotypowego postrzegania wyznawców islamu. 

           -Islamiści mieszkają w Polsce od 600 lat. Obecnie żyje ok. 30-50 tys. muzułmanów, co stanowi 0,06 proc. ludności kraju. W niektórych mediach mówi się o islamizacji Polski. Jak widzicie państwo, to jest zwyczajna manipulacja- mówił. – Islam jest religią pokoju. Zakłada szacunek dla każdego człowieka, bez względu na wyznanie i kolor skóry. Wszelkie zachowania dotyczące terroryzmu czy wyrządzania krzywdy bliźniemu są zaprzeczeniem islamu. Tych ludzi powinno się zamykać w więzieniach lub karać w inny sposób. My się odcinamy od takich zachowań. Są one sprzeczne z Koranem-wyjaśniał. -Nie wierzymy w boskość Jezusa i Maryi, ale czcimy ich jako proroków. Maryja jest uznawana za najbardziej bogobojną kobietę-tłumaczył.  
           Po wykładzie pojawiły się liczne, niekiedy trudne, pytania do imama, związane z poligamią, traktowaniem kobiet czy terroryzmem. Rzeczowo udzielał odpowiedzi, konkludując, że ludzie są bardzo różni, dobrzy i źli, i zachowanie tych złych nie powinno rzutować na obraz całej społeczności. Na zakończenie obejrzano filmik z działalności wspólnoty muzułmańskiej w Poznaniu, współpracującej z władzami miasta, Kościołem rzymskokatolickim i Gminą Żydowską w Poznaniu.
           Organizatorzy dziękują imamowi Youssefowi Chadidowi za spotkanie i wykład oraz publiczności za zainteresowanie tematem i dyskusje. (mgok)  

  • 15-02-2018-1.jpg

    Wyjazd do Aquaparku w Kaliszu

       Kolejnym punktem programu Ferie z M-GOK był wyjazd 35 osobowej grupy dzieci z rodzicami i dziadkami do Aquaparku w Kaliszu w dniu 15 lutego. Duży basen z trzema zjeżdżalniami okazał się fajną atrakcją i dostarczył wszystkim sporo wrażeń. Znajdują się tam również baseny odkryte, które zamierzamy odwiedzić w czasie wakacji.
       Po basenie głodni odwiedziliśmy Mac Donalda, a wypoczęci i najedzeni w doskonałych nastrojach wróciliśmy do domu. Kolejne wydarzenie to Wesołe Laboratorium we wtorek 20 lutego o godz. 11.00. Zapraszamy!

    I.B.

  • 14-02-2018warsztaty (1).JPG

    Walentynkowe warsztaty plastyczne

         14 lutego w ośrodku kultury miały miejsce warsztaty plastyczne. Podczas tych zajęć dzieci wykonywały kartki walentynkowe, którymi  obdarowały osoby najbardziej przez siebie lubiane, jak przystało na Dzień Świętego Walentego. Do przygotowania kartek włączały się także ochoczo mamy.

     

         Dziękujemy dzieciom za udział w warsztatach plastycznych i zapraszamy na kolejne już w poniedziałek 19 lutego o godz. 12:00.

  • 13-02-2018 (1).JPG

    Występ iluzjonisty

        13 lutego odbyło się drugie już w te ferie wydarzenie adresowane do najmłodszych i nie tylko. Był to występ iluzjonisty p. Łukasza Podymskiego, który zgromadził całą salę dzieci z rodzicami i dziadkami, którzy z zapartym tchem śledzili poczynania magika. Pokazał wiele ciekawych sztuczek i trików, ale niestety nikomu nie udało się podejrzeć i wykryć jak on to robi, chociaż do występów zapraszał pomocników z widowni. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu z magią i zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach ferii z M-GOK.

    I.B.

  • 13-02-2018operetka (1).JPG

    Koncert karnawałowy

        13 lutego odbył się w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie Karnawałowy Koncert Operetkowy w wykonaniu Solistów Scen Poznańskich i Kijowskich. Artyści z Poznania i Kijowa –Agnieszka Wawrzyniak , Bartosz Kuczyk oraz Julia Litwinowa, Olexandr Prokopienko – zaśpiewali słynne szlagiery operetkowe przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Dodatkowo na koncercie pojawiły się akcenty taneczne w wykonaniu tancerki Mariny Ostapei. 

       Operetki w takiej formie z zespołem i tancerką jeszcze nie było w Zagórowie, a po reakcji publiczności widać, że forma ta sprawdziła się. Koncert doskonale dopasował się do ostatniego dnia karnawału i sprawił publiczności dużo radości. Jak zawsze dopisała zagórowska publiczność, ale na koncert przyjechali również niezawodni seniorzy z Pyzdr. Nie zabrakło takich przebojów jak:”Jokohama”, ” Besame Mucho”, „Graj cyganie”, ”Morie morie”  i wielu innych. Dziękujemy wspaniałej publiczności za udział w koncercie i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach.

    I.B.

  • 12-02-2018 (22).JPG

    Wernisaż Klaudii Matuszak

        12 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się wernisaż Klaudii Matuszak, uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie.

       Przybyłych gości powitał Łukasz Parus - dyrektor MGOK, który przedstawił zebranym młodą artystkę.

        Pasją Klaudii jest głównie malowanie, ale także czytanie książek i matematyka. Maluje od najmłodszych lat. Zainteresowanie tą dziedziną sztuki zaszczepiła w niej mama.

        Młoda artystka mówi o swoich obrazach, że są odzwierciedleniem jej samej, jej myśli i emocji. Malarstwo Klaudii można zaliczyć do surrealistycznego, choć można w nim także znaleźć cechy realizmu. Ulubioną techniką pracy są farby akrylowe. Malując swe obrazy inspiruje się wszystkim, co budzi w niej jakiekolwiek emocje, głównie jest to świat otaczającej ją przyrody, zwierzęta morskie, czy tajemniczy wszechświat.

        Po krótkiej prezentacji Klaudii, do interpretacji obrazów wystawionych podczas wernisażu przystąpili jej koledzy i koleżanki. Do tejże - uczniów przygotowały nauczycielki Katarzyna Maciocha i Magdalena Wojnicz. Następnie goście zadawali pytania młodej artystce dotyczące jej twórczości. Wernisaż zakończył się podziękowaniami, gratulacjami i życzeniami pod adresem Klaudii, aby jej prace można było w przyszłości oglądać w znamienitych galeriach nie tylko polskich, ale i świata.

        Składamy podziękowania dyrektorkom szkół paniom Małgorzacie Iwanickiej i Renacie Struszczyk, nauczycielkom, uczniom, rodzinie oraz seniorom za tak liczne przybycie.

        Prace malarskie Klaudii Matuszak można oglądać do końca ferii zimowych w sali konferencyjnej ośrodka kultury. 

  • 11-02-2018 (1).JPG

    Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

       11 lutego odbył się w Domu Kultury Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. W koncercie zaprezentowały się wszystkie  Grupy Taneczne i jak przystało na zakończenie karnawału roztańczyły całą widownię. Był nawet taniec, który wykonali ze swoimi wnukami babcie i dziadkowie. Pierwszy raz na scenie wystąpiła Grupa Kropeczki – dzieci 3 i 4 letnich, które od września uczęszczają na zajęcia. Z pomocą swojej pani zatańczyły polkę i rozgrzewkę Boogie Woogie.

      Dzieci zaśpiewały piosenkę „Nasi kochani babcia i dziadek”, a Marta Karolak przypomniała dawny przebój „Orkiestry Dęte”. Każda grupa zatańczyła swoje układy, a wszyscy wspólnie zatańczyli zumby. Na koniec było 100 lat i upominki dla dziadków, nie zabrakło również słodkiego akcentu. Teraz grupy mają przerwę, ale będą uczestniczyć w organizowanych dla dzieci wydarzeniach w czasie ferii. Wszystkim Dziadkom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy serdecznie z wnukami do Domu Kultury w czasie ferii.

    I.B.

  • 09-02-2018 (1).JPG

    Wyjazd słuchaczy ZUTW na Targi TOUR SALON do Poznania

          9 lutego słuchacze sekcji krajoznawczo-turystycznej Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z opiekunem Przemysławem Waszakiem wybrali się do Poznania na Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. 

           Studenci zapoznali się z bogatą ofertą turystyczną i spotkali ciekawe osoby ze świata mediów:- Uzyskaliśmy mnóstwo ciekawych informacji. Mieliśmy m.in. okazję poznać dziennikarza Jarosława Kuźniara oraz wysłuchać wykładu o Mioładawii. Ponadto odwiedziliśmy pawilony poświęcone wędkarstwu i myślistwu. Serdecznie dziękujemy Przemysławowi Waszakowi za zorganizowanie wyjazdu-podzieliła się wrażeniami wiceprezes ZUTW Małgorzata Kasprzak. 
            Sekcja krajoznawczo-turystyczna prężnie działa i wyjeżdża na wycieczki kilka razy w roku. Gratulujemy słuchaczom i opiekunowi pomysłowości i aktywności. (mgok) 

  • 08-02-2018-1.jpg

    Karnawałowy Koncert Zespołu The Mood

       8 lutego odbył się w Domu Kultury Karnawałowy Koncert Muzyki Rozrywkowej „Co ty tutaj robisz?” w wykonaniu Zespołu The Mood z Kramska. Młodzi muzycy zaprezentowali zagórowskiej publiczności szeroki i bogaty przekrój utworów muzycznych. Mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: „Do nieba do piekła”, „Chery chery lady”, „Cykady na cykladach”, „Mniej niż zero”, „Valerie” i sporo zagranicznych przebojów. Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez młodą publiczność, ale nie tylko , bo na widowni było sporo seniorów i to nas cieszy, że swoją obecnością wspierają młodych artystów.

         Zespół tworzą: Dominika Grzelak, Rafał Galor, Alan Borkowski, Adrian Górczewski, Przemek Marciniak, Wiktor Skrzypczak. Koncert poprowadził Paweł Jackowski , który w ciepły i ciekawy sposób wprowadzał nas w każdy utwór. Koncert doskonale wkomponował się w karnawał i dzisiejszy tłusty czwartek dając nam chwilę oderwania od codzienności. Dziękujemy pięknie za ucztę duchową i życzymy wielu sukcesów . Dziękujemy również p. Grzegorzowi Cieślewiczowi za oprawę fotograficzną. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w M-GOK.

      I.B.

  • 06-02-2018 (1).jpeg

    Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Zagórowie

              6 lutego odbyły się w Zagórowie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W uroczystości wzięli udział goście honorowi: Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Irena Zgrzembska, córka Ireny Sendlerowej-Patronki Roku 2018, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata i Kawalera Orderu Uśmiechu, Yehoshua Ellis, rabin pomocniczy Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, jak również przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, środowisk żydowskich, Kościołów rzymskokatolickiego i ewangelicko-augsburskiego, delegacje nauczycieli i uczniów z lokalnych szkół oraz mieszkańcy Gminy Zagórów. 

            Przedsięwzięcie zorganizowali: Urząd Miejski w Zagórowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Łukomiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich, Stowarzyszenie Drugie Pokolenie-Potomkowie Ocalałych z Holokaustu oraz Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Poznaniu.
             W roli konferansjerów wystąpili Lidia Antonowicz i Adrian Tomaszewski, nauczycielka i uczeń SP Łukom. Gości powitali główni organizatorzy: Łukasz Parus, dyrektor MGOK, i Renata Struszczyk, dyrektor SP Łukom. Magdalena Tomczak, nauczycielka religii w Szkole Podstawowej 
    im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach, członkini stowarzyszenia Coexist i współorganizatorka Dni Judaizmu w Poznaniu, wygłosiła krótki wykład pt. „Dlaczego powinniśmy pamiętać o Holokauście?”. Następnie zabrali głos Marek Michalak, Janina Zgrzembska i rabin Yehoshua Ellis. W treści wystąpień pojawiła się postać niezapomnianej  Ireny Sendlerowej oraz takie wartości, jak pomaganie drugiemu człowiekowi, szacunek, pielęgnowanie pamięci historycznej, wybaczenie, dialog i wspólne budowanie przyszłości. 
             Część artystyczną zaprezentowali uczniowie. Oskar Pietryga, Joanna Krzyżaniak i  Magdalena Rojewska (SP Łukom) przybliżyli biogram Ireny Sendlerowej i wyrecytowali wiersz o heroicznej działalności Sprawiedliwej wśród Narodów Świata. Natalia Słowińska (ZSP Zagórów) zagrała na skrzypcach utwór skomponowany przez Johna Williamsa, będący motywem przewodnim filmu pt. „Lista Schindlera” w reż. Stevena Spielberga. W roli akompaniatora, grając na gitarze, wystąpił Daniel Słowiński, katecheta, multiinstrumentalista i nauczyciel muzyki w SP Zagórów.
     
              Nie zabrakło również modlitwy ekumenicznej za Ofiary Zagłady. W imieniu chrześcijan i Żydów modlili się ks. Józef Nowakowski, przedstawiciel parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Zagórowie, pastor Waldemar Wunsz, proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koninie, oraz rabin Yehoshua Ellis. Po modlitwach złożono kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą Żydów z Zagórowa i okolic. 
              Na zakończenie Paweł Mazur, przedstawiciel Stowarzyszenia Drugie Pokolenie-Potomkowie Ocalałych z Holokaustu i Gminy Żydowskiej w Poznaniu, zaśpiewał modlitwę „Ani maamin” oraz przekazał słowa od rabina Chaima Kornberga z Jerozolimy, z synagogi Mizmor le Dawid i Centrum Yakar. Lidia Antonowicz odczytała list od 
    Belli Bryks- Klein, dyrektor Centrum Kultury Yidish w Tel-Aviwie.  
          
    Organizatorzy obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Zagórowie serdecznie dziękują wielu osobom za życzliwość i pomoc w organizacji wydarzenia. Specjalne podziękowania kierują do: Wiesława Radnieckiego-burmistrza Gminy Zagórów, Anny Radnieckiej- prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, Marka Michalaka-Rzecznika Praw Dziecka, Janiny Zgrzembskiej-córki Ireny Sendlerowej, Magdaleny Tomczak- edukatorki nauczania o Holokauście, rabina Yehoshua Ellisa, Pawła Mazura i Bogusława Wojciechowskiego-przedstawicieli Stowarzyszenia Drugie Pokolenie-Potomkowie Ocalałych z Holokaustu, ks. Józefa Nowakowskiego, pastora Waldemara Wunsza, Estery Kafki i Beaty Stopczyńskiej-czlonkiń Gminy Żydowskiej w Poznaniu, muzyka Daniela Słowińskiego, dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów; inspektora Macieja Kusza, komisarza Roberta Górnego i starszego aspiranta Dariusza Nowickiego-policjantów Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, i Bogdana Matczaka- kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych w Zagórowie. (mgok)

  • 04-02-2018BIEGI (1).jpeg

    Pobiegli i poszli dla Patryka

          4 lutego odbył się w lesie przy ulicy Szubianki w Zagórowie marsz i bieg charytatywny dla Patryka zmagającego się z poważną chorobą. Uczestnicy przeszli i przebiegli 5 km, pokonując odcinek potocznie nazywany „Pętelką Jarka Frankowskiego”. W akcji wzięło udział 85 osób i udało się zebrać 2001,00 PLN.
        Organizatorzy przedsięwzięcia,  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie i stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej, włączyli się do szlachetnej inicjatywy Zagórowskiego Klubu Sportowego, który organizuje 11 lutego o godz.10.00 w zagórowskiej hali widowiskowo-sportowej Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Patryka.       
         Dziękujemy wszystkim LUDZIOM DOBREJ WOLI i życzymy Patrykowi szybkiego powrotu do zdrowia. (mgok) 

  • 02-02-2018 (2).JPG

    Kolejne spotkanie w ramach programu KinoSzkoła

        2 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „KINO SZKOŁA” . Tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie obejrzeli film pt. „Szkoła Babel” i wysłuchali prelekcji pt. „Wiele nas dzieli, wiele nas łączy. O szacunku i tolerancji”.

        Prelekcję poprzedzającą seans zaprezentował pan  Łukasz Nieradko. Serdecznie dziękujemy prelegentowi oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej w Trąbczynie. Do zobaczenia na kolejnych seansach! 

  • 27-01-2018-1.jpg

    37 Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie

       27 stycznia czworo solistów z M-GOK w Zagórowie wzięło udział w eliminacjach do 37 Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie. A byli to : Wiktor Jabłoński, Martyna Bączkiewicz, Justyna Krzyżaniak i Martyna Kuzak. Była również z nami Angelika Pilarska, która reprezentowała Centrum Kultury Muzyk w Słupcy, ale na co dzień również uczęszcza na zajęcia w naszym Domu Kultury. Organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Celem festiwalu jest prezentowanie dorobku artystycznego solistów i popularyzacja śpiewania piosenek wśród dzieci i młodzieży. Wszyscy zaprezentowali się doskonale, ale jury musi wybrać małą grupę finalistów spośród 120 wykonawców, a wyniki już w poniedziałek. Trzymajcie kciuki za młodych artystów.

    I.B.

  • 25-01-2018-1.jpg

    „Z obłoków na ziemię” z udziałem Jana Nowickiego

         25 stycznia odwiedził Dom kultury w Zagórowie wybitny polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny – Jan Nowicki, który zaprezentował zagórowskiej publiczności spektakl „Z obłoków na ziemię”. Był to rodzaj spektaklu teatralno poetycko- muzycznego opracowanego i wyreżyserowanego przez legendarnego aktora z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela, Marka Stryszowskiego i Krzysztofa Bodzonia oraz poezją ks. Jana Twardowskiego , Jana Pawła II, Bolesława Leśmiana i Jana Nowickiego. Spektakl był rodzajem rozmowy z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze w kontekście postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata. Prapremiera spektaklu odbyła się w Wejherowie, a premiera podczas 51 Krakowskich Zaduszek Jazzowych w kościele o. o. Reformatów w Wieliczce 2 listopada 2006 r. Zarówno spektakle przedpremierowe jak również sama premiera wywołały ogromne wzruszenie publiczności i entuzjastyczne recenzje prasowe. 
        Spektakl realizowany jest w kościołach, teatrach, salach widowiskowych, a nawet klubach. W tym roku planowane są obszerne trasy koncertowe w Polsce i w wielu krajach na całym świecie. Obejrzą go m.in. widzowie RPA , USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Wykonawcy zostali zaproszeni na szereg krajowych i zagranicznych festiwali zarówno muzycznych, jak i teatralnych. Misterium to będzie prezentowane przez cały rok, ale szczególnie polecane jest w okresie adwentu i Bożego Narodzenia oraz Wielkiego Postu.
    Zagórowska publiczność jak zawsze ciepło przyjęła artystów. Dziękujemy za spektakl wszystkim wykonawcom, a szczególnie p. Janowi Nowickiemu i życzymy dalszego spełniania swoich artystycznych zamierzeń. Podziękowania kierujemy również dla p. Bogdana Koniecznego i ks. proboszcza Adama Czechorowskiego za wypożyczenie elementów scenografii spektaklu oraz dla p. Grzegorza Cieślewicza za dokumentację fotograficzną wydarzenie.

     

    I.B.

  • 24-01-2018 (1).JPG

    Styczniowe spotkania w ramach programu KinoSzkoła

        24 i 25 stycznia odbyły  się pierwsze w tym roku prelekcje filmowe w ramach projektu „KINO SZKOŁA”. Tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie obejrzeli filmy pt. „Blanka” oraz „Alpejska przygoda” opowiadające o tym, czym jest rodzina i jak dbać o więzi międzypokoleniowe.

        Prelekcje poprzedzające seanse zaprezentowała pani Aleksandra-Nieradko. Serdecznie dziękujemy prelegentce oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej w Trąbczynie. Do zobaczenia na kolejnych seansach!

  • 23-01-2018 (1).JPG

    Wycieczka do Muzeum Sztuki w Łodzi

         23 stycznia członkowie sekcji kulturalnej Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  pojechali do Muzeum Sztuki w Łodzi w celu odbycia zajęć dotyczących sztuki awangardowej. Przy okazji zwiedzili z przewodnikiem miasto, poznając m.in. słynną ulicę Piotrkowską i jej historię. 

         -Dotychczas mieliśmy zajęcia z malarstwa realistycznego, m.in. Petera Bruegla, Caspara Davida Friedricha czy Edwarda Hoppera. Aby lepiej poznać malarstwo współczesne, awangardowe, wybraliśmy się do Muzeum Sztuki w Łodzi- powiedział Łukasz Parus, opiekun sekcji kulturalnej ZUTW.- Już teraz wiemy, jak odbierać sztukę awangardową. Nie jest ona łatwa, ale widać, jaki miała wpływ na rozwój sztuki użytkowej, architektury i mody-podzielili się wrażeniami słuchacze ZUTW. 
          Dyrektor MGOK dziękuje dr. Dariuszowi Kacprzakowi, dyrektorowi ds. naukowych w Muzeum Narodowym w Szczecinie,  Małgorzacie Wiktorko, historyk sztuki z Muzeum Sztuki w Łodzi, Monice Gajek, przewodniczce po Łodzi,  i Przemysławowi Waszakowi, pilotowi i przewodnikowi, za pomoc w zorganizowaniu  zajęć w Muzeum Sztuki w Łodzi 
    i zwiedzaniu miasta. (mgok)

  • 17-01-2018 (1).JPG

    Spotkanie zarządu ZUTW

       17 stycznia odbyło się pierwsze w Nowym Roku zebranie Zarządu Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem zebrania było podsumowanie mijającego semestru i podjęcie nowych działań na następny semestr. Jednym z nich będzie zrealizowanie pomysłu Sekcji Muzycznej pod kierunkiem p. Aleksandry Koronkowskiej zorganizowania dla studentów wspólnej Biesiady. Termin zaplanowano na 8 marca, więc będzie to doskonała okazja do spotkania i wspólnego śpiewania znanych i lubianych piosenek przy żywym akompaniamencie. Już serdecznie wszystkich zapraszamy do takiej formy spędzenia Dnia Kobiet.

     

    I.B.

  • 14-01-2018 (1).JPG

    26 Finał WOŚP

       14 stycznia odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncert rozpoczął się o godz. 16.00  na hali przy ZSP w Zagórowie. Również i w tym roku do występów przyłączył się Dom Kultury w Zagórowie. Jako pierwsza wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Zagórowa pod kierunkiem p. Marcina Skuratowicza. Zaśpiewały również solistki z Koła Wokalnego działającego pod czujnym okiem p. Iwony Bętkowskiej. A były to: Zuzia Kuzak, Justyna Krzyżaniak , Angelika Pilarska. W koncercie nie zabrakło uczniów ze SP w Trąbczynie, ze SP w Zagórowie z oddziałami gimnazjalnymi, zespołu Kostanecki Band z ZSP w Zagórowie, Zespołu Zagórowskie Słowiki. Dziękujemy wszystkim za udział w Koncercie, wykonawcom za wspaniałe występy. Do zobaczenia za rok!

     

    I.B.

  • 13-01-2017przeglad (1).jpg

    Kolejne sukcesy muzyków Zagórowskiej Orkiestry

       13 stycznia miał miejsce w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie VII Międzypowiatowy Konkurs Kolęd na Instrumentach Dętych. 
       W przeglądzie wzięli udział muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórów: Joanna Krzyżaniak (flet poprzeczny), Zuzanna Wilczyńska (klarnet), Klaudia Gaweł (klarnet, wyróżnienie), Izabela Nikiel (klarnet, II miejsce w kategorii 13-15 lat) i Daniel Kotuński (saksofon, II miejsce w kategorii 16-23 lat). 
       Serdecznie gratulujemy muzykom i Katarzynie Bąk, instruktor nauki gry na instrumentach w MGOK Zagórów. (mgok, foto: ZSGE Konin)

  • 13-01-2018-1.jpg

    Festiwal Kolęd i Pastorałek w Żegocinie

       13 stycznia odbył się XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek w Żegocinie. Dom Kultury w Zagórowie reprezentowało pięcioro solistów: Wiktor Jabłoński w I kat. Wiekowej, Justyna Krzyżaniak, Martyna Bączkiewicz i Angelika Pilarska w II kat. wiekowej i Martyna Kuzak w III kat. wiekowej. Po wysłuchaniu 68 wykonawców do Koncertu Laureatów zakwalifikowali się: Wiktor Jabłoński, Angelika Pilarska i Martyna Kuzak. O godz. 17.00 rozpoczął się Koncert Galowy Festiwalu, na który przybyli zaproszeni goście i sponsorzy. Po koncercie komisja artystyczna odczytała werdykt i ku naszej radości Wiktor Jabłoński otrzymał II miejsce, Angelika Pilarska również II miejsce w swojej kategorii, a Martyna Kuzak III miejsce w najstarszej kategorii. Był to duży sukces, bo znaleźli się w grupie 14 osób nagrodzonych za występ. Cieszymy się z sukcesu młodych solistów i trzymamy za nich kciuki, bo już 27 stycznia biorą udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki w Koninie.

    I.B.

  • 12-01-2018slowik (1).jpg

    Koncert zagórowian na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

          12 stycznia odbył się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu koncert „Tam, gdzie woda i las” z udziałem prof. Andrzeja Brzega- naukowca i Honorowego Obywatela Miasta Zagórowa, oraz Daniela Słowińskiego- muzyka, multiinstrumentalisty, chórzysty, i Jakuba Słowińskiego- młodego utalentowanego gitarzysty. Artyści wystąpili z okazji „Nocy Biologów”. Przedsięwzięcie muzyczne było zadedykowane śp. prof. Stanisławowi Balcerkiewiczowi.
          Gitarzyści zaprezentowali dwadzieścia dwa utwory, m.in. z repertuaru Krzysztofa Klenczona, podzielone na cztery bloki tematyczne, Nie zabrakło także autorskich piosenek napisanych przez prof. Andrzeja Brzega i zaaranżowanych przez Daniela Słowińskiego. – To był piękny i wzruszający koncert, pełen liryzmu i obrazów związanych z Nadwarciańskim Parkiem Krajobrazowym. Pojawiły się czajki, gęsi i malownicze starorzecza... Muzycy zaprezentowali utwór Starego Dobrego Małżeństwa pt. „Bieszczadzkie anioły”. W naszym przekonaniu wystąpiły „zagórowskie  anioły”- podzielili się wrażeniami zagórowanie, którzy licznie przybyli na koncert.
           Gratulujemy muzykom i czekamy na płytę! (mgok) 

  • 12-01-2018-fantazjana-1.jpg

    Pierwsze próby Fantazjany

       Rozpoczęły się już pierwsze próby Grupy Teatralnej Fantazjana nad nowym scenariuszem przedstawienia. Grupa z ogromnym entuzjazmem i radością rozpoczęła przygotowania do nowych wyzwań teatralnych, które czekają ich w tym sezonie teatralnym. A najbliższe to 40 Jubileuszowe Konfrontacje Teatrów Dziecięcych w Kłodawie 17 i 18 marca. Trzymajcie kciuki za młodych aktorów, aby dobrze przygotowali się do występów.

     

    I.B

  • 12-01-2018koncert (1).jpg

    Koncert Kolęd w konińskim Ratuszu

       12 stycznia odbył się w konińskim Ratuszu, koncert kolęd dla lokalnej społeczności wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Koninie. W koncercie udział wzięli także soliści (Martyna Kuzak, Wiktor Jabłoński) i muzycy z Domu Kultury w Zagórowie. 

  • 12-01-2018-1.jpg

    Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora

       11 stycznia odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora działającego przy Domu Kultury w Zagórowie. Ponieważ niedługo będziemy obchodzić Dzień Babci i Dziadka , członkowie Klubu Seniora postanowili uczcić to wydarzenie słodkim poczęstunkiem. Przy tej okazji składamy wszystkim babciom i dziadkom najlepsze życzenia zdrowia i pociechy z wnucząt.

  • zegocin1.jpg

    V Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek

     5 stycznia dwoje naszych solistów reprezentowało Dom Kultury w Zagórowie na V Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Stowarzyszenie Galiarda i Klub Raszyn w Poznaniu. I mamy sukces ! Ogromnie cieszy nas II miejsce dla Wiktora Jabłońskiego i wyróżnienie dla Angeliki Pilarskiej. Gratulujemy młodym wykonawcom wspaniałego występu i trzymajcie kciuki, bo już 13 stycznia piątka solistów bierze udział w konkursie Kolęd i Pastorałek w Żegocinie