2025

Plastyka » 2025

  • Uczestnicy zajęć plastycznych na wspólnym zdjęciu

    ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ KOŁA PLASTYCZNEGO

    9 czerwca 2025r. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia Koła Plastycznego. W tym roku działały trzy grupy: najmłodsza, starsza i najstarsza, licząc łącznie 26 uczestników. 

    Dziękuję wszystkim za wspaniały czas spędzony na zajęciach Koła Plastycznego. Wasze prace są dowodem na to, jak dużo kreatywności i talentu kryje się w Was. Dziękuję za zaangażowanie, pomysły i radość, którą przynosiliście na każde spotkanie. Bardzo cenię obecność i zaangażowanie Waszych rodziców i Was samych. Idźcie swoją drogą i niech radość będzie Waszym kompasem. Znajdujcie ją w tym, co robicie, robiąc to, co daje Wam radość. 

    Dziękuję Wam i Waszym rodzicom za zaufanie i słowa podziękowań, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że moja praca jest moją pasją, misją i ma sens. Te zwyczajne rzeczy jak: życzliwość, czy uśmiech, którymi mnie darzyliście dotykały moje serce cieplej i głębiej, niż tysiące najmądrzejszych słów. DZIĘKUJĘ.

     

    Każdy młody plastyk otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową ufundowaną przez MGOK w Zagórowie. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Pani Agnieszki Sochy za pomoc w przygotowaniu upominków dla dzieci. 

    Zapraszam Was do udziału w zajęciach organizowanych w ramach programu WAKACJE Z MGOK 2025. 

    Cieszcie się wakacjami, spędzajcie je radośnie! Do zobaczenia w nowym roku szkolnym! (Emilia Anobis- prowadząca Koło Plastyczne) 

  • Chłopiec rysuje

    Sztuka łączy pokolenia

    Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych słuchaczek Sekcji Plastycznej ZUTW i dzieci z Koła Plastycznego MGOK zatytułowanej "Sztuka łączy pokolenia".

    Słuchaczki Sekcji Plastycznej kolorowały po numerach znane dzieła sztuki. Natomiast dzieci z Koła Plastycznego wykonywały abstrakcyjne portrety inspirowane dziełami Pablo Picasso.

    Warto zobaczyć, jak wspaniale tworzą dwie różne generacje!

  • Zwycięzcy konkursu na pamiątkowym zdjęciu

    Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień

    11 kwietnia w sali konferencyjnej MGOK miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień zdobytych w X edycji Konkursu Plastycznego "Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna", którego podsumowanie odbyło się 3 kwietnia.

    Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozbudzanie fantazji i kreatywności oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności plastycznych. Komisja Artystyczna oceniająca nadesłane prace uwzględniała przede wszystkim oryginalność, zgodność z tematyką, pomysłowość, wkład pracy i estetykę jej wykonania.

    Na konkurs wpłynęło 99 kartek. Przedział wiekowy uczestników konkursu mieścił się w granicach pomiędzy 3-84 rokiem życia, co jest dowodem na to, że sztuka łączy pokolenia. W tym roku wzięły w nim również udział osoby z poza powiatu słupeckiego- ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Rychwale. Poza tym w konkursie wzięły udział osoby z Miejskiego Przedszkola Samorządowego BOCIANI ZAKĄTEK w Zagórowie, ze Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie, ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Wojska Polskiego w Lądku, ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ciążeniu, z Zespołu Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych NASZA SZKOŁA w Michalinowie Oleśnickim, z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Michalinowie Oleśnickim, z Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie, z Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kopojnie oraz osoby indywidualne.

    Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez MGOK w Zagórowie.

    Należy podkreślić, że wyróżnieniem jest również to, że wszystkie kartki biorące udział w konkursie wysyłane są z życzeniami świątecznymi do przyjaciół MGOK.

    Dziękujemy wszystkim za udział, a osobom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

    Zachęcamy także do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która znajduje się w holu MGOK (I piętro).

    Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie oraz ich opiekunom dziękujemy i składamy najlepsze życzenia świąteczne.

  • Zawieszki w kształcie krzyżyka

    Przedświąteczne zajęcia Sekcji Plastycznej

    7 kwietnia miały miejsce ostatnie przed Świętami Wielkanocnymi zajęcia Sekcji Plastycznej. Panie podczas zajęć wykonywały z koralików zawieszki w kształcie krzyżyka.

    Po skończonej pracy prowadząca zajęcia Emilia Anobis miała do nich niespodziankę w postaci słodkiego zajączka.

    Sekcja Plastyczna z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzy wszystkim dużo wiosennego ciepła, radości i spokoju.

  • Wyniki konkursu

    WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA”

    Poniżej prezentujemy Państwu  wyniki Konkursu Plastycznego "Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna", którego podsumowanie odbyło się 3 kwietnia. Gratulujemy zdobytych nagród i wyróżnień oraz dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej edycji.

    Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 11 kwietnia (piątek) o godz.11.00 w sali konferencyjnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie, na które serdecznie zapraszamy osoby nagrodzone i wyróżnione wraz z opiekunami. GRATULUJEMY!!!

  • Dziewczyna maluje

    Lawowanie tuszem

    31 marca miały miejsce kolejne zajęcia najstarszej grupy Koła Plastycznego. Na początku młodzi plastycy obejrzeli filmik z warsztatów dotyczących lawowania farbami i tuszem i obejrzeli prace Emilii Anobis- prowadzącej Koło Plastyczne w MGOK, a następnie przystąpili do malowania martwej natury techniką lawowania.

     

  • Dziewczynka tworzy prace plastyczną

    WIOSENNIE NA ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH

    24 marca miały miejsce zajęcia Koła Plastycznego starszej i najmłodszej grupy. Starsi plastycy zapoznali się z pojęciem perspektywy linearnej z dwoma punktami zbiegu i wykonywali ćwiczenia z tym związane.

     

    Natomiast najmłodsi wykonywali pracę "Pani Wiosna" techniką collage. Zabawa ta przyniosła dzieciom wiele radości, a efekt końcowy mile je zaskoczył. Do zabawy plastycznej z chęcią włączali się rodzice.

     

    Prace dzieci można obejrzeć na wystawie w holu (I piętro MGOK).

     

    W poniedziałek zapraszamy na zajęcia Koła Plastycznego najstarszą grupę plastyczną.

  • Chłopiec tworzy prace

    Wiosna tuż tuż

    10 marca miały miejsce zajęcia Koła Plastycznego starszej i najmłodszej grupy. Starsi plastycy zapoznali się z pojęciem perspektywy linearnej z jednym punktem zbiegu i wykonywali ćwiczenia z tym związane.

    Natomiast najmłodsi wyklejali kwiaty z papieru toaletowego, barwili je pisakami i wodą, a następnie przyklejali do papieru plasteliną. Zabawa ta przyniosła dzieciom wiele radości, a efekt końcowy mile je zaskoczył. Do zabawy plastycznej z chęcią włączali się rodzice. Prace dzieci można obejrzeć na wystawie w holu (I piętro MGOK).

    W następny poniedziałek zapraszamy na zajęcia Koła Plastycznego najstarszą grupę plastyczną.

  • Dziewczyna maluje

    Martwa natura - lawowanie

    3 marca 2025 r. najstarsza grupa Koła Plastycznego podczas zajęć zapoznała się z techniką lawowania. Najpierw prowadząca zajęcia Emilia Anobis wytłumaczyła młodym plastykom na czym polega lawowanie. Lawowanie to cieniowanie i nakładanie warstw koloru, często jednolitej barwy, za pomocą pędzla, piórka lub rapidografu. Technika ta ma na celu pogłębienie przestrzenności i plastyczności dzieła. Służy także do podkolorowania rysunku konturowego, wykonywania ciemnych partii (cieniowanie plamą) oraz stworzenia efektów światłocieniowych. Jest często stosowana przy malowaniu akwarelami, tuszem i pastelami.

     Następnie młodzi adepci sztuk plastycznych malowali martwą naturę stosując lawowanie stopniowe,  w którym odcienie kolorów łagodnie przechodzą z jasnego w ciemny lub na odwrót. Technikę tą stosuje się  między innymi przy malowaniu perspektywy powietrznej. Najczęściej polega ono na nakładaniu, z jednoczesnym stopniowym rozcieńczaniem, kolejnych warstw koloru, co wykonywali nasi młodzi plastycy. Wyćwiczenie tej techniki pomoże im przy malowaniu np. pejzaży, obrazów wymagających pokazania głębi, perspektywy powietrznej, gry światła i cienia oraz zjawisk atmosferycznych (deszcz, mgła).

    Dziękujemy naszej praktykantce Emilii Przeorek za wykonanie zdjęć.

  • Prace dzieci

    PERSPEKTYWA I WSPOMNIENIE ZIMOWEGO MIASTECZKA

    24 lutego miały miejsce zajęcia Koła Plastycznego starszej i najmłodszej grupy. Starsi plastycy zapoznali się z pojęciem perspektywy linearnej z jednym punktem zbiegu. Natomiast najmłodsi malowali i wyklejali zimowe miasteczko – wspomnienie. Zabawa ta przyniosła dzieciom wiele radości, a efekt końcowy mile ich zaskoczył. Do zabawy plastycznej z chęcią włączali się rodzice.

    Prace dzieci można obejrzeć na wystawie w holu (I piętro MGOK).

    W następny poniedziałek zapraszamy na zajęcia Koła Plastycznego najstarszą grupę plastyczną.

  • Prace dzieci

    Walentynkowa praca 3D

    10 lutego zajęcia Koła Plastycznego miała także najmłodsza grupa. Dzieci podczas zajęć rysowały i wycinały, tworząc walentynkową pracę 3D. Efekty ich pracy można obejrzeć na wystawie w holu (I piętro MGOK).

  • Dziewczynka rysuje

    Cóż to takiego szrafowanie?

    10 lutego odbyły się kolejne zajęcia dla starszej grupy Koła Plastycznego. Młodzi plastycy rysowali martwą naturę- cieniowali- prowadząc linie zgodnie z naturą. Poznali termin szrafowania. To technika nadawania światłocienia za pomocą kresek stawianych równolegle do siebie. Dzięki szrafowaniu obiektów w różny sposób, możemy uwydatnić ich kształt, fakturę oraz odzwierciedlić materiał z jakiego zostały zrobione.

    W rysowaniu bardzo ważne jest wypracowanie własnego stylu, co czynią nasi młodzi adepci sztuk plastycznych, ponieważ pomoże on odróżnić rysunki każdego z nich od innych i sprawi, że niezależnie od sposobu rysowania, ich praca będzie równocześnie ich wizytówką.

  • Dziewczyna rysuje

    Rysujemy martwą naturę

    3 lutego miały miejsce pierwsze po feriach zimowych zajęcia najstarszej grupy Koła Plastycznego. Młodzi plastycy rysowali martwą naturę, tym razem w kolorze, zwracając uwagę na ułożenie światła na przedmiotach.