Wycieczka do Orientarium w Łodzi

Wydarzenia » Wydarzenia 2022 cz. 1 » Wycieczka do Orientarium w Łodzi

  • Zdjęcie grupowe w orientarium
    Zdjęcie grupowe w orientarium

8 lipca 2022 r. w ramach „Wakacji z MGOK” odbyła się wycieczka do Orientarium w Łodzi dzieci, rodziców i chętnych seniorów. Ostatnio trzy lata temu widzieliśmy budowę tego obiektu, a w tym roku mogliśmy podziwiać już w całości oddany do użytku imponujący obiekt. A  co zobaczyliśmy w Orientarium?  Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które można podziwiać w obiekcie.

Część ekspozycyjna została podzielona na 4 części. W pierwszej z nich – słoniarni – zobaczymy największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego młodszego kolegę, Taru. Codziennie o 11:00 można oglądać karmienie i kąpiel w basenie - zarówno z tarasu w słoniarni, jak i przez szybę tunelu podwodnego. Tutaj też znajduje się strefa wolnych lotów - nad głowami latają między innymi czapelki złotawe.

Przy strefie food court znajduje  się Mini Zoo. Zamieszkały tu udomowione gatunki zwierząt, które są przyzwyczajone do kontaktu z człowiekiem. Zwiedzający mogą z nimi obcować oraz je karmić specjalnie przygotowaną karmą.

Obok Mini Zoo znajduje się  najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie. To królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, Krakena i jego partnerkę, Penelopę, orangutany sumatrzańskie – Ketawę, Budiego i Joko, gibony, langury jawajskie, binturongi, kanczyle jawajskie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.

W kolejnej części – oceanicznej – znajduje się około 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki – orlenie plamiste i Himantury. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony

 Kolejna strefa, zwana Celebes, podzielona jest na dwa wybiegi. Jeden z nich zajmują wyderki orientalne, Marlenka i Vincent, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Na drugim zamieszkała rodzina makaków – Punjub, Calineczka, Naomi oraz Jaya.

 Tyle było właśnie atrakcji i wycieczka należała do bardzo udanej propozycji dla wszystkich lubiących zwierzęta. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki. Jeżeli się uda zorganizować kolejny wyjazd we wrześniu, bo chętni jeszcze się zgłaszali, to pojawią się informacje. Do zobaczenia!

  • Wycieczkowicze słuchają pilota
    Wycieczkowicze słuchają pilota
  • Wycieczkowice zwiedzają orientarium
    Wycieczkowice zwiedzają orientarium
  • Dzieci podziwiają szczękę rekina
    Dzieci podziwiają szczękę rekina
  • Dzieci oglądają morskie stworzenia
    Dzieci oglądają morskie stworzenia
  • Słonie
    Słonie
  • Wybieg dla lemurów
    Wybieg dla lemurów
  • Żyrafy
    Żyrafy