Pierwszy Profilaktyczny Piknik Rodzinny w Zagórowie za nami!
Aktualności » Pierwszy Profilaktyczny Piknik Rodzinny w Zagórowie za nami!
30 maja w Zagórowie odbył się pierwszy Profilaktyczny Piknik Rodzinny, zorganizowany z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Zagórowie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Celem wydarzenia było promowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnego, zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do podejmowania wyzwań edukacyjnych, artystycznych i sportowych, z dala od uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych.
Piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Na uczestników czekały liczne stoiska edukacyjne, profilaktyczne i promocyjne przygotowane przez lokalne organizacje, szkoły, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz instytucje. Swoją działalność prezentowali m.in. TPZZ, Morsy, Pszczelarze, Stowarzyszenie Ratujmy Życie, PCPR w Słupcy, Ochotnicza Straż Pożarna w Zagórowie, Policja w Zagórowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Michalinowie Olesznickim, szkoły i przedszkola z terenu gminy oraz liczne Koła Gospodyń Wiejskich.
Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści, zespoły i grupy taneczne, wśród których znaleźli się m.in. Miejska Orkiestra Dęta OSP Zagórów, Zagórowska Grupa Mażoretkowa Vibe wraz z grupą młodszą, dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego „Bociani Zakątek”, uczniowie szkół podstawowych, Zespół „Rytmy Ziemi”, Kostanecki Band, zespół Sunday, Męski Kameralny Chór Kwarta oraz Bella Show. Publiczność mogła podziwiać również występy solistów i grup działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie.
W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka wiele stoisk przygotowało dla najmłodszych bezpłatne poczęstunki. Dzieci mogły skosztować m.in. naleśników, racuchów, gofrów, muffinek, frytek, nuggetsów, corn dogów, lemoniady, ciastek oraz słodyczy.
Nie zabrakło także licznych atrakcji rodzinnych. Uczestnicy mogli korzystać z darmowych dmuchańców, loterii fantowej, malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, tatuaży, tworzenia bransoletek, fotobudki, zabaw animacyjnych, kina plenerowego, toru przeszkód, toru samochodowego, pokazów pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej dla dzieci, a także wielu innych aktywności przygotowanych przez organizatorów i partnerów wydarzenia.
Dla wszystkich uczestników Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ufundowała również darmową grochówkę.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich wystawców, artystów, wolontariuszy, sponsorów i osób zaangażowanych w organizację wydarzenia. Dziękujemy Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych w Zagórowie za wsparcie organizacyjne, grupom motocyklowym Zagórów i Gajory za obecność, a także wszystkim pracownikom i współpracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.
Burmistrz Zagórowa z uczestnikami zawodów wędkarskich
Miejska Orkiestra Dęta OSP Zagórów na scenie
Seniorzy śpiewają na scenie
Rodzicie z dziećmi na festynie
Zespół Kostanecki Band na scenie
Chór Quarta występuje na scenie
Burmistrz wręcza nagrodę wędkarzowi
Miejska Orkiestra Dęta OSP Zagórów na scenie
Mażoretki tańczą przed sceną
Pani maluje buzie dziewczynce
Panie z Klubu Seniora pozują do zdjęcia
Pani Iwona zapowiada artystów
Ludzie na leżakach oglądają występy
Grupy motocyklowe wjeżdżają na festyn
Przedszkolaki z Bocianiego zakątka tańczą w kółku
Szymon Gośliński gra na pianinie
Uczniowie śpiewają na scenie
Ludzie oglądają wóz strażacki
Dzieci tańczą na scenie
Pani nakłada posiłek na talerz
Wędkarz trzyma wędkę
Akustyk z JK Sound nagłaśnia wydarzenie
Uczniowie tańczą na scenie
Akordeonista na scenie
Koło taneczne MGOK na scenie
Zespół Kostanecki Band na scenie
Wokalistka zespołu Kostanecki Band na scenie
Zespół Sunday na scenie
Wokalistka zespołu Sunday na scenie
Zespół Sunday na scenie
Bella Flow na scenie
Bella Flow na scenie
.jpg)