2022
Plastyka » 2022
Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego
14 grudnia w ośrodku kultury miało miejsce podsumowanie VII Edycji Konkursu Plastycznego „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA” zaś 20 grudnia w sali konferencyjnej MGOK odbyło się uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień. Dostarczono do nas 60 kartek wykonanych różnymi technikami. Nagrodzone i wyróżnione kartki świąteczne można oglądać w holu MGOK (I piętro).
Jak co roku, wszystkie prace były niezwykle ciekawe i z całą pewnością wymagały niesamowitej pracy i pomysłowości w ich przygotowaniu, zarówno od najmłodszych uczestników konkursu, jak i najstarszych. Rozpiętość wiekowa była bardzo duża, najmłodszy uczestnik konkursu miał niespełna 4 lata, a najstarszy 87 lat.
W tej edycji konkursu wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Zagórowie, z Niepublicznego Przedszkola EKOLUDKI w Zagórowie, ze Szkoły Podstawowej w Ciążeniu, ze Szkoły Podstawowej w Łukomiu, ze Szkoły Podstawowej w Trąbczynie, ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie, a także nasi przyjaciele z Zespołu Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych NASZA SZKOŁA i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Michalinowie Oleśnickim. W tym roku w konkursie wzięli również udział pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Zagórowie oraz Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kopojnie.
Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy i świąteczne nagrody rzeczowe ufundowane przez MGOK w Zagórowie oraz anonimowego darczyńcę.
Gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie plastycznym i zachęcamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej.
Listopadowe Zajęcia Koła Plastycznego
Poniżej prezentujemy zdjęcia z zajęć Koła Plastycznego, które odbywały się w listopadzie. W tym miesiącu dzieci wykonywały jesienną mozaikę, przestrzenne jabłuszko oraz poznały nową technikę malowanie przez tampowanie. Mali plastycy zawsze z ochotą przystępują do wykonywania nowej pracy, a końcowy efekt zawsze sprawia im wiele radości. Dołączyły do nas nowe osoby z czego bardzo się cieszymy.
Październikowe zajęcia Koła Plastycznego
W październiku dzieci podczas zajęć Koła Plastycznego wykonywały prace plastyczne związane tematycznie z jesienią. Miały one okazję zobaczyć, jak można tak barwną wbrew pozoru porę roku przedstawić, posługując się różnymi technikami plastycznymi.
Sukces Artura Łeski
Chcemy się pochwalić sukcesem Artura Łeski. Artur od najmłodszych lat był uczestnikiem Koła Plastycznego. W tym roku zdał egzaminy do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Brawo!!!
W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że Artur będzie miał swoja pierwszą wystawę prac zorganizowaną przez szkołę, do której obecnie uczęszcza. Gratulujemy!!!
Do egzaminów przygotowywała go Emilia Harmacińska, prowadząca zajęcia Koła Plastycznego w MGOK. Arturowi życzymy samych sukcesów i spełnienia artystycznych marzeń, a wszystkich tych, którzy chcieliby pójść w ślady Artura i rozwijać swój artystyczny talent zachęcamy i zapraszamy do udziału w zajęciach Koła Plastycznego.
Wrześniowe zajęcia Koła Plastycznego
Minął już miesiąc od naszych pierwszych zajęć. Każde spotkanie to wyzwanie dla naszych małych artystów plastyków. Za każdym razem wykonywanie pracy plastycznej przynosi im wiele radości, uczą się nowych technik i wykorzystywania materiałów plastycznych. Efekt końcowy pracy zawsze ich zaskakuje i są z niego zadowoleni Zachęcamy do obejrzenia wystawy prac dzieci, która znajduje się w holu na I piętrze MGOK.
Wciąż zapraszamy dzieci, które chciałyby brać udział w zabawach plastycznych, a przy okazji rozwijać swoje zdolności plastyczne i manualne. Nasze zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 14.00-15.00. Serdecznie zapraszamy!
Warsztaty plastyczne „Mandala techniką kropkowania”
19 lipca miały miejsce warsztaty plastyczne zatytułowane "Mandala techniką kropkowania". Były to ostatnie warsztaty przeprowadzone w ramach programu "Wakacje 2022 z MGOK".
Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się co to jest mandala. Mandala to symbol wywodzący się z dawnej tradycji indyjskiej. W ostatnich latach coraz częściej jest to także motyw artystyczny, a nawet wzór kolorowanek relaksujących dla dorosłych i dla dzieci.
Dowiedzieliśmy się też, że taka aktywność ma na nas bardzo dobry wpływ: rozwija wyobraźnię, pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową oraz pomaga się wyciszyć i zrelaksować.
Podczas dzisiejszych warsztatów plastycznych malowaliśmy mandale techniką kropkowania przy pomocy patyczków higienicznych i farb plakatowych. Efekty pracy były interesujące, co można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych poniżej.
Warsztaty plastyczne PAPIEROWY PEJZAŻ 3D
Dzisiaj miały miejsce kolejne warsztaty plastyczne zatytułowane "Papierowy pejzaż 3D". Po raz kolejny pogoda sprawiła nam psikusa, było mokro i wiał wiaterek, który rozwiewałby nam elementy pejzażu. Warsztaty musiały odbyć się w sali konferencyjnej MGOK. Podczas zajęć musieliśmy się wykazać dużą cierpliwością i sprawnością manualną. Do pracy przy powstaniu pejzażu z radością włączały się mamusie i babcie. Końcowy efekt pracy był zachwycający, co można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych poniżej.
Wszystkim dzieciom, mamusiom i babciom dziękujemy za udział w dzisiejszych warsztatach plastycznych i już dziś zapraszamy na kolejne, które odbędą się 19 lipca w godz. 15.00-17.00.
Pierwsze wakacyjne warsztaty plastyczne
Upał ostatnio daje się we znaki. I choć wszyscy lubimy lato, to nasze organizmy nie chcą pogodzić się z wysoką temperaturą. Pewnie ma tak wiele osób. Dlatego warto sobie przypomnieć o tak cudownym w swojej prostocie urządzeniu do robienia wiatru, jakim jest wachlarz, który został prawie zapomniany przez nas. Wachlarz to prosty i lekki sposób nie tylko na schłodzenie ciała, ale też świetny element dekoracyjny - to szykowny dodatek do wielu klasycznych stylizacji. Dziś powoli wraca do łask i jest już konieczny nie tylko jako element kostiumu i przebrania.
Podczas wczorajszych warsztatów plastycznych zatytułowanych „Coś dla ochłody” wykonywaliśmy papierowe wachlarze. Do ich powstania wykorzystaliśmy dobrze znaną technikę orgiami. Trzeba się było wykazać cierpliwością i dużą sprawnością manualną. Poradziliśmy sobie z tym doskonale. Do prac przy powstaniu wachlarzy z ochotą włączały się mamy i babcie. Efekty były warte wysiłku, co prezentujemy na poniższych zdjęciach.
Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne „Papierowy pejzaż 3D”, które odbędą się 6 lipca od godz.15.00-17.00
Zajęcia plastyczne podczas Rodzinnego pikniku majowego
1 Maja 2022 r. na Dużym Rynku w Zagórowie odbył się Majówkowy Piknik Rodzinny, który zgromadził całe rodziny. Bardzo się cieszymy, że wspólnie z wieloma podmiotami mogliśmy zapewnić na ten wyjątkowo ciepły majowy dzień tak wiele atrakcji.
Były atrakcje muzyczne, taneczne, kulinarne, edukacyjne oraz akcja charytatywna! Mogliśmy gościć na naszym pikniku sympatyczne panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Imielna, Skokumia, Myszakówka, Trąbczyna i Augustynowa, które mogły się pochwalić swoimi smacznymi potrawami, domowymi wypiekami i ciastami. Udała się również wspólna inicjatywa kulinarna - przygotowanie pyrów z gzikiem dla uczestników Pikniku! Poczęstunek został zasponsorowany przez Spółdzielnię Mleczarską Udziałowców w Strzałkowie. Dodatkowo działaczki KGW oraz panie z Klubu Seniora działającego przy MGOK w Zagórowie przyrządziły wyśmienite dania kuchni wielkopolskiej i prezentując swoją dotychczasową działalność w postaci stoisk.
Wystąpili lokalni artyści, podmioty muzyczne oraz zaproszeni goście: chór mieszany Cantabile pod opieką Aleksandry Koronkowskiej, słynna Grupa Zagórów (prezes chóru Quarta Andrzej Słowiński, dyrygent Quarty Waldemar Matuszak, Jerzy Pieszak, Grzegorz Nowicki, Jacek Burda i Wojciech Słowiński), zespół rockowy The Ficyt (Roman Jasiczek, Wojciech Grzeszczak, Krzysztof Zajączkowski, Robert Chojnowski, Wojciech Nowakowski i Mariusz Marcinkowski), Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Zagórów pod kierunkiem Roberta Żurańskiego oraz Mażoretki pod opieką artystyczną Alicji Matuszak, Orkiestra Dęta Parafii Królików pod dyrygenturą Piotra Bartosika, taneczny zespół folklorystyczny „Sami Swoi”, którego opiekunem jest Iwona Wilczyńska – Kałużna i choreograf Monika Przespolewska oraz tańca nowoczesnego „Black Rose” pod kierunkiem Marty Gromanowskiej, Zespół Instrumentalno –Wokalny „Kostanecki Band” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie pod kierunkiem Jacka Przydrygi, dzieci i młodzież działający w Kole Wokalnym i Kołach Tanecznych przy MGOK Zagórów, młody akordeonista Wiktor Bąk – uczeń Jana Heriana , Klaudia Gaweł –klarnecistka ze Szkółki Muzycznej działającej przy MGOK – instruktorem jest Katarzyna Bąk, nauczycielki - animatorki z Przedszkola Ekoludki w Zagórowie – Izabela Graczyk, Martyna Rybicka i Marta Szałkowska.
Główną gwiazdą muzyczną była Kramska Kapela Podwórkowa, którą współtworzą kapelmistrz zagórowskiej Orkiestry Robert Żurański oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kramsku Przemysław Domagalski.
Sponsorem Kramskiej Kapeli Podwórkowej był Mariusz i Małgorzata Matuszak z firmy EL-MAT.
Nie zabrakło z atrakcji dla dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach plastycznych do których przybory plastyczne zasponsorowała Urszula Radlińska, właścicielka firmy Dentivia. Stomatologia Rodzinna z Zagórowa. Miały również miejsce działania z zakresu profilaktyki uzależnień. Świetną zabawą dla dzieci był strażacki tor przeszkód przygotowany przez strażaków z OSP Zagórów. Straż zaprezentowała swoje wozy strażackie, była również przejażdżka wozem i kulanie węża do celu dla dorosłych. Pojawili się również z niespodzianką motocykliści z Grupy Motocyklowej Zagórów. Została również przeprowadzona licytacja na leczenie Kamila Wypychowskiego, członka Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórów, której koordynatorem był Michał Rogowski, a licytację poprowadził jak zawsze niezawodny Grzegorz Cieślewicz. Pragniemy powiadomić, że dzięki Państwa hojności udało się zebrać 5690 zł i 50 Euro... Brawo Super! Odbyło się również podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „Polska Flaga w Mojej Małej Ojczyźnie” oraz wręczenie nagród przez Burmistrza Karola Błaszczaka i Dyrektora MGOK Łukasza Parusa – nagrody ufundował MGOK. Fajną niespodziankę przygotowały dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami z Przedszkola Samorządowego w Zagórowie – własnoręcznie przygotowały biało-czerwone ciasteczka w kształcie serduszek, które dzieci rozdawały uczestnikom Majowego Pikniku. Trudno jest z imienia i nazwiska podziękować tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Dlatego też dziękujemy wszystkim za ogromny wkład pracy, wystawcom, artystom, animatorom, strażakom, członkom orkiestr, zespołów muzycznych, dziewczętom z Grupy Mażoretek ,dzieciom, młodzieży występującej, przedszkolakom, Kapeli Kramskiej, Grupie Motocyklowej, chórowi . Szczególnie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego Pikniku, tym miejscowym i wszystkim gościom, za udział i za owocne licytacje. Dziękujemy Policji za bezpieczeństwo i kierowanie ruchem. Dziękujemy również Jackowi Burdzie i Karolowi Mazurowi za wsparcie z nagłośnieniem imprezy i poświęcony nam czas. Podziękowania kierujemy również do Kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych w Zagórowie Michała Króla wraz z pracownikami za pomoc w organizacji pikniku.
Nie udałoby się tego przedsięwzięcia przygotować bez pomocy sponsorów!
Jesteśmy ogromni wdzięczni: MARIUSZOWI i MAŁGORZACIE MATUSZAKOM, WŁAŚCICIELOM FIRMY EL-MAT w IMIELNIE (sfinansowanie zespołu KRAMSKA KAPELA PODWÓRKOWA), PIOTROWI BOROWSKIEMU, PREZESOWI SPÓŁDZIELNI MLECZARSKIEJ UDZIAŁOWCÓW w STRZAŁKOWIE (ufundowanie białego sera i śmietany na pyry z gzikiem), URSZULI i MATEUSZOWI RADLIŃSKIM, WŁAŚCICIELOM FIRMY DENTIVIA. STOMATOLOGIA RODZINNA w ZAGÓROWIE (zakup materiałów plastycznych na zajęcia), JAROSŁAWOWI ANDRZEJAKOWI, PRODUCENTOWI ZIEMNIAKÓW z MYSZAKÓWKA (ufundowanie ziemniaków), EWELINIE i TOMASZOWI SŁOWIŃSKIM, WŁAŚCICIELOM FIRMY TES OWOCE-WARZYWA-CYTRUSY w ZAGÓROWIE (ufundowanie szczypioru) oraz ARTUROWI MIĘTKIEWICZOWI, WÓJTOWI GMINY LĄDEK i SEBASTIANOWI WOŹNIAKOWI, KIEROWNIKOWI ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ w LĄDKU (nieodpłatne wypożyczenie sceny), CZESŁAWOWI OLSZEWSKIEMU Z ZAKŁADU OGÓLNO-BUDOWLANEGO W ZAGÓROWIE ( za ufundowanie cukierków dla dzieci i młodzieży)
Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!
Zajęcia Sekcji Plastycznej ZUTW w lutym i marcu
Podczas lutowych i marcowych zajęć Sekcji Plastycznej ZUTW Panie przygotowywały związane ze zbliżającymi się wielkimi krokami Świętami Wielkanocnymi. Wykonywały opakowania na słodkie upominki dla dzieci i koszyczki z recyklingu. Prace te przyniosły Paniom wiele radości. Nasze słuchaczki skomentowały, że będą to fantastyczne upominki dla wnuków. Efekty można obejrzeć na zdjęciach poniżej.
Życzymy Wszystkim, tym młodszym i tym starszym, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych w gronie najbliższych.
Zajęcia Koła Platycznego dla Młodzieży
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z zajęć Koła Plastycznego dla młodzieży. Sumiennym uczestnikiem tych zajęć jest Artur Łeska, który przygotowuje się do egzaminu wstępnego do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu.
Zajęcia Koła Plastycznego w lutym i marcu
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z zajęć Koła Plastycznego I grupy, do której należą dzieci od 5-12 lat. Podczas zajęć w lutym i marcu dzieci wykonywały prace plastyczne o przeróżnej tematyce, różnymi technikami oraz prace z recyklingu.
"Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna" – wręczenie nagród
8 kwietnia w sali kinowo-widowiskowej MGOK miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień zdobytych w Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna", którego podsumowanie odbyło się 5 kwietnia.
Dziękujemy wszystkim za udział, a osobom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.
Zachęcamy także do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która znajduje się w holu MGOK .
Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie oraz ich opiekunom i placówkom dziękujemy i składamy najlepsze życzenia świąteczne.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA”
5 kwietnia Komisja Artystyczna w składzie : Emilia Harmacińska, Iwona Bętkowska i Mateusz Kotuński oceniała kartki świąteczne, które wpłynęły do MGOK na VI Gminny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”. Na konkurs wpłynęło 57 prac. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozbudzanie fantazji i kreatywności oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności plastycznych. Komisja Artystyczna oceniająca nadesłane prace uwzględniała przede wszystkim oryginalność, pomysłowość, wkład pracy i estetykę jej wykonania. I tak postanowiła przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:
OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE
NAGRODA:
I - Mateusz Owsiak - Zespół Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych „Nasza Szkoła” w Michalinowie Oleśnickim
II - Aleksandra Orchowska - Zespół Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych „Nasza Szkoła” w Michalinowie Oleśnickim
III - Eliza Mazurek - Zespół Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych „Nasza Szkoła” w Michalinowie Oleśnickim
I - Regina Kęsikiewicz - Grzybowska - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Michalinowie Oleśnickim
II - Aldona Szumigalska - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Michalinowie Oleśnickim
III - Katarzyna Grzelak - Dom Pomocy Społecznej w Zagórowie
PRZEDSZKOLE I KLASA „0”
NAGRODA:
Aleksander Moliński - Przedszkole Lądek
KLASA I-III
NAGRODA:
I - Zuzanna Bryk - Szkoła Podstawowa w Trąbczynie
II - Nikola Górniak - Szkoła Podstawowa w Trąbczynie
III - Oliwier Gałdecki - Szkoła Podstawowa w Trąbczynie
KLASA IV-VIII
NAGRODA:
I - Sebastian Gałdecki - Szkoła Podstawowa w Trąbczynie
II - Klaudia Jankowska - Szkoła Podstawowa w Zagórowie
III - Zofia Markiewicz - Szkoła Podstawowa w Trąbczynie
Komisja Artystyczna przyznała także 4 wyróżnienia:
MATEUSZ CZAJKA - Szkoła Podstawowa w Zagórowie
JULIA HARMACIŃSKA - Szkoła Podstawowa w Łukomiu
BARTŁOMIEJ JANKOWSKI - Zespół Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych „Nasza Szkoła” w Michalinowie Oleśnickim
ANNA JUSZCZAK - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Michalinowie Oleśnickim
Ponadto Komisja Artystyczna postanowiła podziękować wszystkim uczestnikom konkursu nagradzając ich dyplomem za udział w konkursie.
Dziękujemy wszystkim za udział, a osobom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w dniu 8 kwietnia o godz. 10:00 w MGOK (I piętro - sala kinowo- widowiskowa).
Zachęcamy także do obejrzenia wystawy pokonkursowej w holu MGOK .
Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie oraz ich opiekunom i placówkom dziękujemy i składamy najlepsze życzenia świąteczne.
Zajęcia Koła Plastycznego w styczniu i lutym
Podczas zajęć Koła Plastycznego w miesiącach styczeń i luty dzieci wykonywały prace plastyczne z recyklingu, wykorzystując do tego papierowe talerzyki oraz gazety. Efekty ich pracy prezentujemy na poniższych zdjęciach oraz na wystawie zorganizowanej w holu (I piętro) MGOK. Zachęcamy do jej obejrzenia.