20 grudnia PREMIERA PROJEKTU INTERAKTYWNEGO

Aktualności » 20 grudnia PREMIERA PROJEKTU INTERAKTYWNEGO

  • Plakat
    Plakat

 Już 20 grudnia premiera opowieści interaktywnej „«Tam, gdzie konwalie»- interaktywna opowieść o Olędrach z Zagórowa”!

 

Poniżej informacje o projekcie i jego idei.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie otrzymał grant w wysokości 74.240 PLN ze środków Funduszy Europejskich  w ramach planu rozwojowego Krajowego Planu Odbudowy (KPO), nazwa programu- „Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju”, na realizację projektu „«Tam, gdzie konwalie»- interaktywna opowieść o Olędrach z Zagórowa”.

 

Co to jest opowieść interaktywna?

 To gra paragrafowa, opowiadanie, którego akcję współtworzy odbiorca poprzez podejmowanie decyzji.  Każdy fragment opowieści kończy się kilkoma opcjami i wybór którejś z nich sprawia, że przechodzimy do innego wątku opowieści.

 Opowiadanie ma formę multimedialną i stanowi doskonałe narzędzie edukacyjne.

 

Co zrobić, aby wziąć udział w opowieści interaktywnej?

 Wystarczy wejść na stronę internetową: www.tamgdziekonwalie.pl

 

Co jest tematem „«Tam, gdzie konwalie»- interaktywna opowieść o Olędrach z Zagórowa”?

 Życie w latach  20-tych XX wieku w Gminie Zagórów, na terenie Puszczy Pyzdrskiej, którą zamieszkiwali przedstawiciele różnych kultur: katolicy, Żydzi, ewangelicy i olędrzy.

 Bohater opowieści odbędzie wędrówkę, podczas której pozna ciekawe postaci i miejsca związane z życiem społecznym i kulturalnym mieszkańców Gminy Zagórów i Puszczy Pyzdrskiej.

 

Co było inspiracją do powstania  «Tam, gdzie konwalie»-interaktywna opowieść o Olędrach z Zagórowa”?

 Lektura książki Zdzisława Kulawinka pt. „Tam, gdzie konwalie…”.

 Opowieść nie jest odwzorowaniem książki. Na jej kanwie powstało autorskie opowiadanie, znajdujące odzwierciedlenie w historii, ale mające również elementy licentia poetica, tj. cechujące się wolnością twórczą.

 

Jaki jest cel interaktywnej opowieści o olędrach?

 Zainteresowanie odbiorców, zwłaszcza dzieci i młodzieży, historią lokalną i regionalną oraz umożliwienie poznania przeszłości, tj. ludzi, ich warunków bytowych, społecznych i kulturowych poprzez edukacyjną platformę multimedialną.

 

Poznawanie przeszłości jest fascynującą przygodą!