10-lecie Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Aktualności » 10-lecie Zagórowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  • Tort jubileuszowy
    Tort jubileuszowy

28 maja 2026 r. Zagórowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki 2025/2026. W sprawach organizacyjnych dokonaliśmy uzupełnienia składu Zarządu i komisji rewizyjnej naszego Uniwersytetu. Jednak najważniejszym wydarzeniem były obchody Jubileuszu 10 -lecia istnienia Uniwersytetu, który utworzony został  w marcu 2016 roku. Na uroczystości byli obecni zaproszeni goście - Pan Roman Kulterman Burmistrz Gminy Zagórów, Pan Ryszard Sikorski Przewodniczący Rady Miejskiej Zagórowa, Pan Rafał Rosicki Dyrektor Banku Spółdzielczego w Zagórowie. Pan Łukasz Parus dyrektor MGOK, Pani dr Katarzyna Nowicka dyrektorka Biblioteki Publicznej, Instruktorzy sekcji tematycznych, pracownicy MGOK.  Myślami z nami był także pan Karol Błaszczak z-a Burmistrza Gminy Zagórów, który ze względu na ważne spawy rodzinne nie mógł być osobiście.. ale jak przekazał zawsze o nas pamięta i  życzy nam wielu sukcesów. Historię tworzenia  ZUTW przypomniał nam Łukasz Parus, jego główny organizator. 10 lat istnienia Uniwersytetu to bardzo długi ,ale zarazem cenny dla seniorów czas. Mijająca dekada, zmieniła nie tylko naszą mentalność, ale również nas samych. Pozwoliła nam przeżyć drugą młodość, uczyć się pokonywać samotność, nawiązywać nowe przyjaźnie, doskonalić swoją wiedzę, sprawność fizyczna, zmienić swój wizerunek, cieszyć się z każdego dnia. Osobom, które są z nami od samego początku wręczyliśmy pamiątkowe certyfikaty gratulacyjne, instruktorom, pracownikom MGOK serdeczne podziękowania. Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym gościom, doceniamy ich wsparcie i pamięć. Ogromną wdzięczność składamy za wszystkie życzenia, gratulacje i bardzo cenne słowa uznania. W naszej pamięci zawsze pozostanie uroczy filmik Pana Piotra Łakomiaka i jego seniorów zachęcający do członkostwa w ZUTW i przepiękny mini koncercik państwa Małgorzaty i Roberta Witowskich wraz z sekcją  wokalną . To był przepiękny dzień, który będziemy z radością wspominać. Wszystkim członkom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, wytrwałości, pomyślności i szczęśliwych dni. Do zobaczenia po wakacjach. Zarząd ZUTW – przekazała Pani Alina Kmieć – Prezes ZUTW w Zagórowie.

 

 

  • Prezes ZUTW wręcza kwiaty włodarzom
    Prezes ZUTW wręcza kwiaty włodarzom
  • Seniorzy śpiewają na scenie
    Seniorzy śpiewają na scenie
  • Seniorzy śpiewają na scenie
    Seniorzy śpiewają na scenie
  • Burmistrz gratuluje seniorom
    Burmistrz gratuluje seniorom
  • Seniorzy na sali kinowej
    Seniorzy na sali kinowej
  • Seniorzy świętują jubileusz
    Seniorzy świętują jubileusz
  • Seniorzy świętują jubileusz
    Seniorzy świętują jubileusz